sobota, 5 listopada 2022 11:35

Tato... mam tylko cztery latka. Pijany ojciec zabrał córkę do pubu...

Autor Norbert Kwiatkowski
Tato... mam tylko cztery latka. Pijany ojciec zabrał córkę do pubu...

Na wszystko w życiu powinien być czas, ale z umiarem i odpowiednim podejściem. Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach, w powiecie oświęcimskim zatrzymali ojca 4-letniej dziewczynki, który zabrał ją do pubu, gdzie spożywał alkohol.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29 października) tuż przed godziną 22.  Operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który mając pod opieką małe dziecko spożywał alkohol w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Kęt, po czym wyszedł z lokalu. Z relacji zgłaszających wynikało, że w obawie o bezpieczeństwo dziecka poszli za nietrzeźwym. Mundurowi w kilka chwil byli na miejscu, gdzie zastali 39-letniego mieszkańca Kęt, pod którego opieką znajdowała się jego czteroletnia córka. Na miejscu byli również zgłaszający, którymi okazali się 20 oraz 21-letni mieszkańcy powiatu bielskiego. Badanie stanu trzeźwości ojca dziecka wykazało 1,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji, natomiast małoletnia została oddana pod opiekę rodziny.

Wobec mężczyzny zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia albo uszczerbku na zdrowiu małoletniej, nad którą miał obowiązek opieki, za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Materiały w sprawie ujawnionego zaniedbania w sprawowaniu opieki, które mogło zagrozić życiu i zdrowiu, a także bezpieczeństwu dziecka zostaną przekazane do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Foto: Pixabay

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje