niedziela, 13 września 2020 08:19

Tatry: Jeden z popularniejszych szlaków zamknięty. Ale jest furtka

Autor Tomasz Stępień
Tatry: Jeden z popularniejszych szlaków zamknięty. Ale jest furtka

Od poniedziałku 14 września żółty szlak turystyczny z Doliny Pięciu Stawów Polskich na Przełęcz Krzyżne będzie  zamknięty do odwołania.

To jeden z popularniejszych szlaków w Tatrach Wysokich. Nie jest tak trudny, jak niektóre fragmenty Orlej Perci, ale choć  nie ma na nim szczególnej ekspozycji, jest sporo miejsc, w których trzeba pomagać sobie rękami i zastanowić się gdzie postawić kolejny krok. Wejście na Przełęcz Krzyżne (2112 m n.p.m.)rekompensuje trudy dwugodzinnej wycieczki – rozciąga się stąd piękny widok na Dolinę Pięciu Stawów Polskich i wodospad Siklawa.

Niestety, szlak jest obecnie w kiepskim stanie. W niektórych miejscach jest poobrywany i posypany. To jeden ze szlaków w najgorszym stanie w polskich Tatrach i należy mu się remont. I to jest powodem zamknięcia – jak informuje Tatrzański Park Narodowy – do odwołania.

Ale dla miłośników górskich wycieczek jest furtka. Zamknięcie szlaku obowiązuje tylko w dni powszednie, tj. od poniedziałku do piątku. W soboty i niedziele szlak będzie dostępny dla turystów.

Fot: Jerzy Opioła/Wikipedia

Podhale

Podhale - najnowsze informacje