poniedziałek, 3 czerwca 2019 09:17

Takie tatuaże tylko w Krakowie!

Autor Mateusz Łysik
Takie tatuaże tylko w Krakowie!

Wielkimi krokami zbliża się 14. edycja najstarszej w Polsce, cyklicznej konwencji tatuażu. Tattooofest niezmiennie pozostaje najbardziej wyczekiwanym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem branżowym, na które zjeżdżają nie tylko topowi artyści z Polski, ale i reprezentanci niemal każdego państwa w Europie. Ta mieszanka kultur, stylów i energii to gwarancja satysfakcji nie tylko dla zapalonych miłośników sztuki tatuażu, ale i osób, które dopiero szukają inspiracji.

W krakowskiej hali EXPO, w sobotę (między 11.00 a 20.00) i w niedzielę (godzinę krócej) poza podglądaniem artystów przy pracy będzie można również samemu wypróbować swoich sił w tatuowaniu na skórce od banana, podziwiać motocykle Indian i tworzących swoją sztukę grafficiarzy, zjeść darmową watę cukrową i – już niestety płatne (ale wciąż warte grzechu) – posiłki w 15 różnorodnych foodtruckach, a potem spalić kalorie na deskorolce i longboardzie czy przy muzyce granej na żywo. W tym roku, powstanie nowa Strefa Gier, gdzie na 20 stanowiskach będzie można pograć w kultowe gry komputerowe na Commodore 64 (np. w „Pac Mana"!), Atari 2600 (o „Space Invaders" słyszał już chyba każdy), Nintendo 64 (ach, „Super Mario"...) i wielu innych nowinkach technologicznych sprzed trzydziestu czy czterdziestu lat. Dla tradycjonalistów mamy też flippery i piłkarzyki.

Dla tych zainteresowanych bardziej ciuchami niż grami – pojawi się cała Strefa Mody, w której zaprezentuje się ponad 20 twórców marek cechujących się taką samą kreatywnością jak tatuujący artyści. Strefa Art na Tattoofest to już tradycja! Tym razem pojawią się w niej najlepsze obrazy, rzeźby, printy, grafiki, zdjęcia i ilustracje, które zapierają dech w piersiach. W tym roku, patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Wracając do najważniejszego powodu czerwcowego spotkania, czyli tatuażu, przyjedzie spora ekipa mistrzów tatuażu z Tajwanu oraz tatuażyści z Hongkongu. Tattoofest odwiedzą również inni międzynarodowi oraz czołowi polscy artyści, którzy zaprezentują swoje umiejętnościi zmierzą się w 13 kategoriach konkursowych. Ponadto, to okazja by z nimi porozmawiać, pooglądać ich prace, wytatuować się albo umówić na termin – jeśli kiedykolwiek jeszcze będziecie bliżej siebie niż w przypadku niektórych, 15 tysięcy kilometrów...

Przy okazji, podczas trwania imprezy będzie możliwość przystrzyżenia brody u profesjonalnego barbera, zrobienia piercingu, a kiedy twoją pociechą zajmą się wykwalifikowani animatorzy w Kids Zone, możesz oddać się na przykład przeglądaniu drugiej edycji albumu prezentującego polskie tatuatorki – bo właśnie 8. czerwca odbędzie się jego premiera.

Tradycją już także jest impreza towarzysząca festiwalowi. W piątek odbędzie się before, a w sobotę afterparty w Hevre (ul. Meiselsa 18) na uroczym Kazimierzu.

Każdego dnia powiększa się lista atrakcji, które przygotowane są dla zwiedzających, wszelkie informacje na bieżąco pojawiają się na:

Stronie festiwalu: http://convention.tattoofest.pl/

Facebooku: https://www.facebook.com/TATTOOFEST/

Instagramie: https://www.instagram.com/tattoofestconvention/

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/258337845077027/

Info/fot: Materiały organizatora

Kraków

Kraków - najnowsze informacje