czwartek, 4 czerwca 2020 09:26

Tauron Arena Kraków w ten weekend obchodzi szóste urodziny. Będzie rolkowisko i foodtrucki

Autor Głos 24
Tauron Arena Kraków w ten weekend obchodzi szóste urodziny. Będzie rolkowisko i foodtrucki

Tauron Arena właśnie obchodzi szóste urodziny. W tym czasie w hali widowiskowej odbyło się już blisko 1000 wydarzeń, w których wzięły udział niemal 4 mln osób z całego świata. Szykuje się impreza z kinem samochodowym, rolkowiskiem i foodtruckami.

Po trudnych doświadczeniach ostatnich tygodni zapraszamy wszystkich Krakowian na wspólne świętowanie! Zaczynamy już w piątek, 5 czerwca, od pokazów KINA SAMOCHODOWEGO, zorganizowanego wraz z Kinem Samochodowym Rozrywka na parkingu zewnętrznym od strony ul. Lema! - czytamy w poście dot. wydarzenia.
Ostatnie wydarzenia „zamroziły” działanie obiektu na blisko trzy miesiące. Po każdej burzy wychodzi jednak słońce – niemal wszystkie imprezy, które nie mogły się odbyć z powodu pandemii COVID-19, w tym m.in. koncerty Harry’ego Styles’a czy Celine Dion, nie zostały odwołane, a przełożone na późniejsze terminy. Co więcej, po trudnych doświadczeniach ostatnich tygodni zapraszamy wszystkich Krakowian na 6. urodziny TAURON Areny Kraków! – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Areny Kraków S.A., spółki zarządzającej TAURON Areną Kraków.

Świętowanie szóstych urodzin rozpocznie się już w piątek, 5 czerwca, od pokazów kina samochodowego, zorganizowanego wraz z Kinem Rozrywka na parkingu zewnętrznym od strony ul. Lema. O 19:30 odbędzie się seans „Niedobrani”, a o 21 wyświetlony zostanie nagrodzony czterema Oskarami „Parasite”. Bilet kosztuje 45 PLN od samochodu, tj. w tej cenie film oglądać mogą dwie osoby dorosłe lub rodzice z dziećmi. Pokazy odbędą się również w sobotę i niedzielę, już od godz. 11:30 – filmy wyświetlane będą na dużym ekranie LED zapewniającym doskonały kontrast nawet w słoneczny dzień, a w repertuarze znajdą się m.in. „Na noże”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” oraz „Gang Zwierzaków” i „Praziomek” dla najmłodszych widzów.

W sobotę 6 czerwca o godz. 12:00 rozpocznie się pierwsze w historii obiektu rolkowisko na płycie Areny Głównej TAURON Areny Kraków. Na wszystkich fanów rolek czeka 6 tematycznych, muzycznych tur, m.in. „Rolkowisko w rytmach disco” czy „Mocny przejazd” w rockowym klimacie. Z kolei dla zakochanych przygotowana zostanie specjalna romantyczna playlista, odbędzie się też bajkowa tura dla najmłodszych. Za godzinę jazdy każdy uczestnik zapłaci symboliczne 6 PLN – w końcu to 6. urodziny! Drugi dzień rolkowiska przypadnie na niedzielę, 7 czerwca. Start w południe, rolkowanie także za symboliczne 6 PLN.

Przez cały weekend, od godz. 12 do 19 na placu przed TAURON Areną Kraków, zlokalizowanym od strony Parku Lotników Polskich, staną foodtrucki zaprzyjaźnionej Areny Catering. W menu znajdą się lody rzemieślnicze, domowa lemoniada, bułeczki bao, frytki z batata, pyszna kawa, popcorn, wata cukrowa i inne przekąski.

Kino samochodowe oraz rolkowisko zorganizowane zostaną zgodnie z wytycznymi sanitarnymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz w oparciu o stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Pełne regulaminy wydarzeń są dostępne na stronie obiektu.

Więcej informacji na temat wydarzenia tutaj.

Info: Tauron Arena Kraków, Cowkrakowie.pl

Foto: Wikipedia (Piotr Tomaszewski)

Małopolska - najnowsze informacje