środa, 15 lipca 2020 10:03

Te gminy z Małopolski otrzymają wozy strażackie w ramach „Bitwy o wozy”

Autor Mirosław Haładyj
Te gminy z Małopolski otrzymają wozy strażackie w ramach „Bitwy o wozy”

W drugiej edycji zorganizowanej przez MSWiA akcji wozy trafią aż do 49 gmin.

Znamy wyniki drugiej edycji akcji "Bitwa o wozy".

– Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z wyłączeniem laureatów z I tury. W ciągu dwóch tygodni wójtowie i burmistrzowie otrzymają w @MSWiA_GOV_PL oficjalne promesy na zakup wozów strażackich

– czytamy na Twitterze Pawła Szefernakera.

Wozy strażackie tym razem trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją z terenu województw sprzed zmiany podziału administracyjnego kraju w 1999 roku. W drugiej edycji nie mogły startować gminy, które otrzymały promesy w pierwszej turze profrekwencyjnej akcji. W pierwszej edycji akcji gminą, która mogła pochwalić się najwyższą frekwencją (86%) był Rewal. W drugiej turze wyborów na pierwszej pozycji znalazła się gmina Klwów, w której odnotowano frekwencję na poziomie niemal 95%.

Jakie gminy zwyciężyły w Małopolsce?

Nowe wozy strażackie trafią do:

  • Gminy Sułoszowa (powiat krakowski),
  • Gminy Laskowa (powiat limanowski),
  • Gminy Trzciana (powiat bocheński).

Poniżej pełna lista zwycięskich gmin:

Na czym polegała "Bitwa o wozy"?

"Bitwa o wozy" została ogłoszona przez MSWiA przed głosowaniem w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Gminy w całej Polsce w zamian za wysoką frekwencję miały otrzymać promesy na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla swoich OSP o wartości 800 tys. złotych. Resort spraw wewnętrznych zdecydował się na kontynuowanie konkursu, jednak zasady w drugiej turze zostały nieco zmienione. Do wygrania było więcej samochodów, a przy obliczaniu frekwencji pod uwagę były brane jedynie głosy oddane przez mieszkańców danego regionu.

Inf.: Twitter/Paweł Szefernaker

Małopolska - najnowsze informacje