czwartek, 11 lipca 2019 09:40

Coraz bliżej Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Od czego się zaczną?

Autor Marzena Gitler
Coraz bliżej Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Od czego się zaczną?

Za nami Dni Radłowa, z bardzo udanym koncertem Andrzeja Piasecznego i Dni Szczucina, przed nami kolejne święta miast w regionie: Dąbrowy Tarnowskiej (15-21.07) i Żabna (2-3.08).

Dąbrowa, Radłów i Żabno organizują swoje imprezy w ścisłym powiązaniu z zadaniem: „Spotkania z kulturą bliską i daleką” w ramach III edycji Budżetu Województwa Małopolskiego. Koncerty: Piasecznego (Radłów), Sławomira (Dąbrowa) i grupy „Bajm” (Żabno) to najmocniejsze punkty tych obchodów. Sponsorem strategicznym XII Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej z koncertem Sławomira i zarazem współorganizatorem imprezy jest „Invest-Nieruchomości” – właściciel Centrum Handlowego „Dąbrowiak”. Firma jest sponsorem także wszystkich wielkich koncertów finałowych Dni Dąbrowy od 2004 r.

Dąbrowski Dom Kultury współorganizuje imprezy składające się na program tegorocznych Dni Dąbrowy Tarnowskiej. Pierwszym i najwcześniejszym przedsięwzięciem jest VII Plener Malarsko-Rzeźbiarski „Barwy Dąbrowy”, który odbędzie się 15-20 lipca. Współorganizatorami są: Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego i Centrum Polonii w Brniu a role gospodarzy części dąbrowskiej – swoistych starostów pleneru pełnić będą artyści dąbrowscy: Stanisław Stroński i Edmund Wilk. W plenerze potwierdziło udział łącznie 22 artystów z różnych zakątków Polski, malarzy i twórców płaskorzeźb (15 w części dąbrowskiej). W tym roku plener odbywać się będzie w dwóch miejscach, inspirując twórców do powstania interesujących prac: na ulicach Dąbrowy i w malowniczych zakątkach parku w Brniu. Artyści będą zakwaterowani w schronisku młodzieżowym LO w Dąbrowie i w siedzibie Centrum Polonii. Plener zakończy wernisaż wystawy plonów tego niezwykłego ogólnopolskiego spotkania ludzi sztuki w galerii DDK (sobota 20.07 godz.17:00). Znaczna część prac poplenerowych będzie możliwa do zakupienia w domu kultury i Centrum Polonii.

Plenerowi w Dąbrowie przez kilka dni towarzyszyć będą warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży prowadzone przez artystów, udział jest bezpłatny obowiązuje jedynie wcześniejsze zgłoszenie chętnych w DDK.
Dom kultury zapewnia materiały, narzędzia, opiekę i fachowy instruktaż.

materiały prasowe

Dąbrowa Tarnowska - najnowsze informacje