piątek, 22 grudnia 2023 10:29

Termomodernizacja budynku – najlepsze rozwiązanie

Autor Artykuł partnera
Termomodernizacja budynku – najlepsze rozwiązanie

Rosnące koszty ogrzewania to duża część naszych comiesięcznych wydatków. Czy można je obniżyć? Do proekonomicznych i proekologicznych rozwiązań należy termomodernizacja budynku. To dziś nie tylko konieczność, ale i wymóg związany z nowym prawem unijnym i polskim, który nakłada na właścicieli obowiązek posiadania świadectwa energetycznego. Dla wielu jednak to duże wyzwanie. Z pomocą wychodzi Bauter – technologia izolacji cienkowarstwowej najnowszej generacji, której zastosowanie pozwoli obniżyć nasze rachunki za ogrzewanie nawet o połowę.

Termomodernizacja przyszłości

Jak to działa? Najlepszą wiadomością jest to, że nie trzeba się nawet nad tym specjalnie zastanawiać, bo firmy, stosujące tę technologię w termomodernizacji domu, objętą 10-letnią gwarancją, zajmą się wykonaniem termomodernizacji Bauter od początku do końca, bez konieczności długotrwającego i kłopotliwego remontu, wiążącego się z montażem termomodernizacji tradycyjnej.

Bauter opracował technologię, polegającą na pokryciu agregatem malarskim budynku cienką warstwą polimerową, która odbija energię cieplną. Bauter odbija ponad 93% energii cieplnej docierającej do powierzchni ściany czy dachu. Zaledwie jednomilimetrowa szczelna powłoka zapewni nam efekt, jaki daje ocieplenie 27-centymetrową warstwą styropianu. To nie tylko ciepły dom zimą, ale też znacznie przyjemniejszy, chłodniejszy dom w letnie upały. To ochrona przed wilgocią i grzybem, który szkodliwie wpływa na zdrowie domowników i gdy się już pojawi – bardzo trudno z nim walczyć. Badania, które to potwierdzają, przeprowadziła sieć badawcza renomowanego Instytutu Łukasiewicza.

Jedno rozwiązanie na wiele problemów

Dobrze zaizolowany dom to dom bezpieczny i trwały. Dom, którego koszty ogrzewania nie zrujnują naszych portfeli. Warto też dodać że Bauter to też najszybszy i najbardziej skuteczny sposób, aby podwyższyć klasę energetyczną budynku, co zdecydowanie podniesie wartość i atrakcyjność inwestycji, która w dużej mierze zależy też od kosztów utrzymania, związanych z rachunkami za ogrzewanie. Im mniejsze te wydatki, tym bardziej wzrasta wartość samej nieruchomości.

Co jeszcze daje nam Bauter? Nie przepuszcza deszczu, śniegu, promieniowania UV, uszczelnia mikropęknięciana elewacji i uszczelnia pokrycia dachowe. Badania jednoznacznie potwierdzają wodoodporność Systemu Bauter, więc jego zastosowanie skutecznie wyeliminuje problemy z przeciekaniem fundamentów, murów oraz dachów. Dzięki posiadaniu najwyższego na rynku parametru TSR (Total Solar Reflective) elewacje oraz dachy praktycznie się nie nagrzewają. Izolacja jest też elastyczna, więc raz zastosowana do usunięcia pęknięć daje gwarancję, że nie pojawią się one ponownie.

Gdzie można zastosować Bauter? Termoizolacja Bauter może być nanoszona na niemal każdą powierzchnię. Można stosować ją zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Jest też bezpieczna dla zdrowia. Można zastosować ją w mieszkaniu (na ściany i podłogi), w domu jednorodzinnym, w bloku, a nawet na zabytkowym kościele czy kamienicy. To też świetne rozwiązanie dla przemysłu, bo szybko pozwoli zaoszczędzić na eksploatacji dużych hali.

Termomodernizacja w sześciu krokach

Zastosowanie termomodernizacji Bauter jest bardzo proste. Producent zapewnia, że zajmą się tym wyłącznie certyfikowane ekipy. Pierwszym krokiem, gdy zastanawiamy się nad wyborem tej nowoczesnej technologii, jest spotkanie z doradcą, który na miejscu oceni i podpowie nam najlepsze rozwiązania. Kolejny krok to audyt termograficzny, wykonany przez certyfikowanego
audytora. Następny krok to już sam montaż termomodernizacji Bauter, wykonany przez specjalistów. Po odbiorze zrealizowanej inwestycji przeprowadzone zostanie ponowne badanie termograficzne, które udokumentuje skuteczność tej technologii. W pakiecie otrzymamy też raport, który przedstawi parametry izolacyjne przed i po zastosowaniu nowoczesnego Systemu Bauter, a na koniec otrzymamy 10 lat gwarancji na jego działanie.

Dzięki tej opatentowanej metodzie możemy skutecznie i taniej niż w tradycyjny sposób zmienić klasę energetyczną budynku i obniżyć koszty jego eksploatacji. Całość od A do Z wraz z audytem energetycznym wykonuje firma PV-MET – certyfikowany wykonawca termomodernizacji w Systemie Bauter.

Technologia - najnowsze informacje

Rozrywka