środa, 3 listopada 2021 13:28

Tesco jednak nie żegna się z Polską. Powiększy swój oddział

Autor Mateusz Łysik
Tesco jednak nie żegna się z Polską. Powiększy swój oddział

Sklepy brytyjskiego Tesco, w których robiliśmy zakupy od ponad 25 lat zniknęły z końcem października z polskich miast. Jednak sama firma nie ma zamiaru kończyć swojej działalności w naszym kraju, a wręcz rozbudowuje oddział w Krakowie.

Ostatni sklep Tesco został zamknięty 31 października. W części z nich już działają sklepy pod szyldem Netto, a niektóre wielkopowierzchniowe placówki, jak np. w Krakowie przy ul. Kapelanka, zostały przejęte przez Kaufland. Jednak jak się okazuje, to nie koniec brytyjskiej sieci w Polsce.

Tesco Technology powiększa zespół

Od 2016 roku działa w Krakowie oddział Tesco Technology. Zespół zajmuje się budową zunifikowanej platformy obsługującej klientów i pracowników Tesco we wszystkich krajach. Efektem ich działań są między innymi nowe kasy samoobsługowe czy nowe platformy e-zakupów, które mają być przyjazne i wygodne dla klientów.

Od samego początku działalności Tesco Technology w Polsce skupiamy się na optymalnym wykorzystaniu nowoczesnych technologii dla wspierania innowacji w Tesco. Zbudowaliśmy interdyscyplinarny zespół liczący ponad 130 utalentowanych inżynierów oprogramowania, danologów, specjalistów od interfejsu użytkownika i managerów produktu, którzy wykorzystują nowoczesną technologię do rozwiązywania wyzwań jakie stawia przed nimi biznes. Z platformy, którą budujemy, korzystają dziesiątki milionów konsumentów. Każdego dnia staramy się, żeby ich doświadczenie z zakupami w Tesco było coraz lepsze – niezależnie od tego czy kupują produkty w sklepie, przez aplikację mobilną czy webową - mówi Piotr Pracuch, Head of Software Development w Tesco Technology.

Tesco w ciągu ostatnich 3 lat zainwestowało 500 milionów funtów, między innymi po to, by jeszcze lepiej wykorzystywać technologie cyfrowe do obsługi klientów na wszystkich rynkach, na których działa. Do końca przyszłego roku, spółka planuję powiększyć zespół inżynierów w Polsce o 100 osób.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje