wtorek, 5 grudnia 2023 08:18

To była zacięta dyskusja. W Zespole Szkół w Szczurowej odbyła się pierwsza debata oksfordzka

Autor Katarzyna Jamróz
To była zacięta dyskusja. W Zespole Szkół w Szczurowej odbyła się pierwsza debata oksfordzka

W Zespole Szkół w Szczurowej odbyła się pierwsza Debata Oksfordzka. Młodzież zmierzyła się z tezą: "Wieś jest lepsza od miasta".

Debata rozpoczęła się o godzinie 10.00. Zgodnie ze standardem debaty oksfordzkiej jej uczestnicy podzielili się na dwa zespoły: opozycji oraz propozycji. Nad prawidłowym przebiegiem dyskusji czuwał marszałek oraz jego sekretarz. Zmaganiom stron oprócz publiczności przyglądała się loża mędrców, w skład której weszli: Zbigniew Moskal - Wójt Gminy Szczurowa, Łukasz Kozak - Przewodniczący Rady Gminy Szczurowa oraz Bogusława Daniela-Zieja - Dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Szczurowej. Po zakończeniu dyskusji skład sędziowski wyłonił zwycięzców. Ocenie podlegała warstwa merytoryczna, mowa ciała, kultura języka oraz sposób zachowania.

Uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą oraz zdolnościami oratorskimi. Pokazali nie tylko szeroki punkt widzenia na podany temat, ale również umiejętność wysnuwania trafnych wniosków. Przez to jury nie było w stanie wyłonić zwycięzców dyskusji. Ostatecznie oceniono, że padł remis.

Inf./Fot. UG Szczurowa

Brzesko

Brzesko - najnowsze informacje

Rozrywka