poniedziałek, 23 października 2023 06:43

To, co dla innych zrobiła 7-latka, zachwyciło internautów. "Brawo, cudna rodzina"

Autor Katarzyna Jamróz
To, co dla innych zrobiła 7-latka, zachwyciło internautów. "Brawo, cudna rodzina"

Internauci nie kryją podziwu dla postawy 7-letniej Basi, która zebrane przez siebie pieniądze postanowiła przeznaczyć na zakup karmy dla chorego Reksia ze schroniska. – Brawa dla Basi za wielkie serduszko, a rodzicom za wspaniałe wychowanie córki – napisała pod zamieszczonym na Facebooku postem jedna z internautek.

W niedzielę wieczorem (22 października) na facebookowym profilu Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami pojawił się post opisujący postawę 7-letniej dziewczynki, która postanowiła zrobić dla zwierząt coś dobrego.

– Nie prosiła rodziców o nowe zabawki, nowy telefon czy rolki. Ona chciała żeby pomogli jej zebrać pieniążki, które przeznaczy na zakup dobrej jakości karmy. Jak sobie Basia zażyczyła, tak się stało. Do naszego biura zadzwonił jej tata informując, że udało się jej zebrać sporą sumę i chciał zapytać, co konkretnie kupić. Tu od razu pomyśleliśmy o naszym kochanym psiaku Reksiu oraz kotach, których mamy bardzo wiele pod opieką. Reksiu, odebrany interwencyjnie, potrzebuje karmy specjalistycznej i o taką poprosiliśmy. I już w piątek w naszym biurze pojawiła się Basia wraz z rodzicami oraz duuużą ilością karmy. Jesteśmy bardzo poruszeni i ogromnie wdzięczni Basi oraz jej wspaniałym rodzicom. Dziękujemy – poinformowało KTOZ za pośrednictwem Facebooka.

Z ogromną przyjemnością chcemy Wam przedstawić niezwykłą dziewczynkę. Basia, lat 7. 😊 To ona chciała zrobić coś dobrego...

Opublikowany przez KTOZ Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Niedziela, 22 października 2023

Reksio szuka domu

Internauci są zachwyceni nie tylko postawą dziewczynki, ale również jej rodzicami, którym udało się rozwinąć w dziecku empatię. Nie od dziś wiadomo, że dzieci uczą się jej przez naśladownictwo. – "Zazdroszczę" tak wspaniałej córki – napisała pani Katarzyna. – Brawo, cudna rodzina – dodała pani Marlena.

Korzystając z sytuacji, pracownicy KTOZ-u przypominają, że Reksio obecnie przebywa pod tymczasową opieką. Piesek pilnie potrzebuje kochającego domu, w którym będzie mógł zostać już na stałe.

Fot. KTOZ - Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami 

Fot. KTOZ - Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka