poniedziałek, 29 listopada 2021 08:24

„To historyczny moment”. Skawina gospodarzem Tour de Pologne

Autor Aleksandra Tokarz
„To historyczny moment”. Skawina gospodarzem Tour de Pologne

Po raz pierwszy w historii Gmina Skawina została gospodarzem Tour de Pologne. Trasa ostatniego, finałowego odcinka jednej z największych imprez kolarskich na świecie będzie wiodła przez miasto Skawina, Rzozów, Radziszów, Gołuchowice, Polankę Hallera, Krzęcin, Wielkie Drogi i Jaśkowice. To właśnie tam będą ważyć się losy zmagań najlepszych kolarzy na świecie.

- To historyczny moment dla naszej Gminy. Od lat stawiamy na zrównoważoną mobilność i te działania spotykają się z uznaniem największych autorytetów kolarstwa. Współorganizowanie Tour de Pologne to wielkie wyróżnienie i powód do dumy, ale także wielka odpowiedzialność. 5 sierpnia wzrok całego kolarskiego świata i kibiców będzie zwrócony w stronę Skawiny – mówi Burmistrz Skawiny Norbert Rzepisko.

- Bardzo się cieszę, że udało się zrobić tę trasę. Chcieliśmy, aby ten etap bardzo ciekawy, żeby to nie był płaski peleton przyjaźni, ale żeby tutaj też się trochę podziało - powiedział w trakcie prezentacji trasy Dyrektor Generalny wyścigu Czesław Lang.

Trasę 79. Tour de Pologne ogłoszono 27 listopada na antenie TVP Sport. Finałowy 7 etap rozpocznie się w Skawinie, a zakończy w Krakowie. Będzie miał długość 175 kilometrów.

79. Tour de Pologne UCI World Tour odbędzie się w dniach od 30 lipca - 5 sierpnia 2022 roku.

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje