niedziela, 10 września 2023 06:26

To jedyny taki turniej w Polsce! Do Krakowa zjechali zawodnicy z 107 europejskich klubów

Autor Mirosław Haładyj
To jedyny taki turniej w Polsce! Do Krakowa zjechali zawodnicy z 107 europejskich klubów

Prawie 800 zawodniczek i zawodników z 20 krajów rywalizowało w 3. edycji Cracow Judo Open 2023, rozegranej (2-3.09) w hali Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Partnerem wydarzenia była Małopolska.

W turnieju walczyli judocy młodzieżowcy, w wieku od 14 do 21 lat. Do Krakowa przyjechali reprezentanci 107 klubów z Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Norwegii, Szkocji, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji, Ukrainy, Węgier, Wielkiej Brytanii i Polski. Honoru gospodarzy bronili judocy krakowskich klubów, Wisły, UKS Judo, UKS Grot, Jordana.

- To największa i najmocniejsza tego typu impreza judo w naszym kraju. Prawie 60 procent zawodników stanowili sportowcy z zagranicy. Dla Polaków była okazja konfrontacji z czołówką europejską

– zauważył Sylwester Gaweł, wielokrotny mistrz Polski i reprezentant naszego kraju.

- Zawodnicy do 21 lat są w okresie przejściowym. Część z nich już przeciera się w walkach seniorskich i notuje znaczące wyniki – dodał Gaweł, były judoka Wisły Kraków, organizator zeszłorocznych mistrzostw świata w judo weteranów w krakowskiej Tauron Arenie.

Goście z zagranicy byli pod wrażeniem odnowionej na niedawne Igrzyska Europejskie hali krakowskiej AWF. Mieli zapewnione noclegi w sąsiednich akademikach, na miejscu było także wyżywienie. W przyszłym roku na czwartą edycję zapowiedziała się kadra Japonii.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął Dziennik Polski, TVP3 Kraków oraz Radio Kraków. Patronat honorowy nad zawodami objął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski jak również rektor Akademii Wychowania Fizycznego Andrzej Klimek.

- Dzięki naszym partnerom możemy efektywnie promować sport olimpijski, jakimi jest judo, podnieść standard organizacji zawodów a jednocześnie przyciągnąć zawodników z wyższym poziomem sportowym

– podsumował Sylwester Gaweł.

Inf. i foto: UMWM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka