wtorek, 14 stycznia 2025 16:29, aktualizacja rok temu

To nieprawdopodobne! Przez 6 lat więzili go w piwnicy, gdzie spał we własnych odchodach

To nieprawdopodobne! Przez 6 lat więzili go w piwnicy, gdzie spał we własnych odchodach

Po interwencji policjantów pies przetrzymywany w piwnicy na łańcuchu został odebrany i przekazany pod opiekę wolontariuszy. Mundurowi z Suchej Beskidzkiej odkryli, że pies rasy mieszanej był nie tylko zaniedbany, ale także pozbawiony dostępu do światła dziennego, spędzając czas wśród odpadków i własnych odchodów. Właściciele usłyszeli zarzuty.

W połowie 2024 roku funkcjonariusze zostali wezwani do jednej z posesji w Suchej Beskidzkiej, gdzie podejrzewano, że psy są trzymane w złych warunkach. Po przybyciu na miejsce odkryli, że jeden z psów był zamknięty w piwnicy, przywiązany na krótkim łańcuchu. Wokół niego znajdowało się wiele odpadków, w tym jego własne odchody. Pomieszczenie nie miało okien, co uniemożliwiało psu dostęp do światła dziennego. Policjanci ustalili również, że pies nie miał aktualnych szczepień. Właściciel został ukarany mandatem za brak szczepień, a zwierzę trafiło pod opiekę wolontariuszy. O właścicielach poinformowano, że niewłaściwa opieka nad zwierzętami może skutkować konsekwencjami prawnymi, a sprawa zostanie skierowana do sądu. Ustawa o ochronie zwierząt jasno określa zasady ich trzymania.

Więziony pies/ Fot. KPP Sucha Beskidzka

Zgodnie z artykułem 9 tej ustawy, osoba posiadająca zwierzę domowe ma obowiązek zapewnić mu odpowiednie warunki, chroniące przed zimnem, upałem i opadami, a także dostęp do światła dziennego, właściwą karmę i stały dostęp do wody. Przepisy te regulują również zasady trzymania psa na łańcuchu, zabraniając jego stałego przetrzymywania na uwięzi dłużej niż 12 godzin dziennie, jeśli prowadzi to do cierpienia lub uszkodzenia ciała. Długość łańcucha nie może być krótsza niż 3 metry.

10 stycznia tego roku przeciwko 57-letniemu mężczyźnie oraz jego 56-letniej żonie z powiatu suskiego został wniesiony akt oskarżenia. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzęciem.

Inf.: KPP Sucha Beskidzka

Twórz portal informacyjny razem z nami!

Byłeś świadkiem wypadku? Masz ważną informację lub problem, o którym powinniśmy napisać? Skontaktuj się z naszą Szybką Linią Głos24!

Zadzwoń do dyżurującego dziennikarza, zostaw wiadomość głosową lub prześlij zdjęcia i opis sytuacji przez WhatsApp lub maila.

WhatsApp/Telefon: 666 97 24 24

Mail: kontakt@glos24.pl

Obserwuj nas w Google News

Sucha Beskidzka - najnowsze informacje

Rozrywka