poniedziałek, 18 lipca 2022 13:26

To ona wywalczyła tytuł Miss Polski 2022! Zobacz najpiękniejszą Polkę

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
To ona wywalczyła tytuł Miss Polski 2022! Zobacz najpiękniejszą Polkę

Już po raz trzydziesty trzeci wybrano Miss Polski. Do rywalizacji o koronę najpiękniejszej Polki stanęły 24 kobiety, reprezentujące niemal wszystkie polskie województwa. Koronę Miss Polski 2022 wywalczyła Aleksandra Klepaczka z Łodzi.

Oprócz korony, do Miss Polski 2022 powędrowały również nagrody o łącznej wartości 200 tysięcy złotych oraz możliwość reprezentowania kraju w najbardziej prestiżowych konkursach piękności na świecie.

W uroczystej gali i ceremonii koronacji wziął udział Grzegorz Biedroń radny województwa i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Gratulacje dla wszystkich koronowanych Miss, szczególnie dla tegorocznej Miss Polski – pani Aleksandry Klepaczki. Cieszę się, że wydarzenie tej rangi już po raz drugi mogło się odbyć w naszym województwie, w pięknych górskich terenach Beskidu Sądeckiego. To kolejna okazja do tego, by pokazać, że Małopolska jest piękna!

– mówił Grzegorz Biedroń.

Miss Polski 2022 Aleksandra Klepaczka z Łodzi/ Fot.: UMWM
Miss Polski 2022 Aleksandra Klepaczka z Łodzi/ Fot.: UMWM

Niedzielną galę Miss Polski 2022 wokalnie uzupełnili Mateusz Ziółko, Sławek Uniatowski, Daria i Sabina Golanowska.

Przypomnijmy, w piątek w Nowym Sączu wybrano Miss Supranational 2022, którą została reprezentantka RPA Lalela Mswane. W sobotę z kolei, tytuł Mistera Supranational 2022 otrzymał Kubańczyk Luis Galvez Blanco.

Partnerem głównym trwającego w dniach 15-17 lipca Festiwalu Piękna było Województwo Małopolskie.

Inf. i foto: UMWM

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka