niedziela, 15 sierpnia 2021 09:10

To ostatni dzień słonecznej pogody. Nadchodzi ochłodzenie

Autor Aleksandra Tokarz
To ostatni dzień słonecznej pogody. Nadchodzi ochłodzenie

Niedziela powita nas zmiennym zachmurzeniem na terenie całego kraju. Potem będzie ciepło. Niestety, jest to jednak ostatni słoneczny dzień. Nadchodzi ochłodzenie.

Dzisiejszy dzień jest ostatnim ciepłym i słonecznym, przed spodziewanym, gwałtownym ochłodzeniem. To pojawi się już od wtorku.

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej niedziela rozpocznie się niewielkim, zmiennym zachmurzeniem, które obowiązywać będzie w całym kraju. Na wybrzeżu i południowym wschodzie możliwe są przelotne opady deszczu.

Termometry wskażą od 21-25 stopni C na północy, a do około 30 stopni C na południu Polski. Wiatr umiarkowany, głównie na wybrzeżu.

Będzie ciepło. Termometry wskażą od 21-25 st. C na północy do ok. 30 st. C na południu Polski. Wiatr będzie umiarkowany, głównie na wybrzeżu.

- Cieszmy się niedzielą i słoneczną pogodą, bo będzie to ostatni dzień sprzyjający piknikom przed nadchodzącą zmianą pogody. Co prawda w poniedziałek będzie jeszcze ciepło, ale już burzowo i deszczowo. Po przejściu frontu, od wtorku, będzie już zdecydowanie chłodniej. W niektórych regionach kraju temperatura spadnie nawet o dziesięć stopni Celsjusza - ostrzega  w rozmowie z PAP, cytowana przez Radio Kraków synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grażyna Dąbrowska.

fot. ilustracyjne/pixabay

Małopolska - najnowsze informacje