czwartek, 30 września 2021 15:51

TOPR ma nowego prezesa

Autor Edyta Sowa
TOPR ma nowego prezesa

W ostatnią niedzielę 26.09 br. odbyło się Walne Zebranie Ratowników TOPR, w trakcie którego głosowano na nowe władze stowarzyszenia.

Na nowego Prezesa Zarządu wybrano Bolesława Pietrzyka, a Wiceprezesa Wojciecha Stankiewicza. Członkami Zarządu zostali: Jacek Broński, Krzysztof Długopolski Jan Gąsienica Roj, Paweł Jakubiak, Jan Krzysztof Mieczysław Ziach. Jan Krzysztof przez kolejną kadencję będzie sprawował funkcję Naczelnika TOPR. 11-u Kandydatów, którzy we wrześniu ukończyli 2-letni cykl szkoleń i pozytywnie zdali końcowe egzaminy, po zakończeniu Zebrania złożyli uroczystą Przysięgę Ratownika TOPR. Towarzyszyło im 9-u mechaników i pilotów "Sokoła" od lat związanych z TOPRem, oni również zostali przyjęci w poczet Członków stowarzyszenia.

"Ja niżej podpisany (…) w obecności Naczelnika Straży Ratunkowej w.p.(...) oraz świadka w.p.(...) dobrowolnie przyrzekam pod słowem honoru, że póki zdrów jestem, na każde wezwanie Naczelnika lub jego Zastępcy - bez względu na porę roku, dnia i stan pogody - stawie się w oznaczonym miejscu i godzinie odpowiednio na wyprawę zaopatrzony i udam się w góry według marszruty i wskazań Naczelnika lub jego Zastępcy w celu poszukiwań zaginionego i niesienia mu pomocy. Postanowienia statutu Pogotowia i regulaminu dla członków czynnych będę wykonywał ściśle, jak również rozkazy Naczelnika, jego Zastępcy i Kierowników Oddziałów. Obowiązki swe pełnił będę sumiennie i gorliwie, pamiętając, że od mego postępowania zależnem być może życie ludzkie. W zupełnej świadomości przyjętych na się trudnych obowiązków i na znak dobrej swej woli powyższe przyrzeczenie przez podanie ręki Naczelnikowi potwierdzam"- treść przysięgi członka TOPR

info i foto. TOPR

Podhale

Podhale - najnowsze informacje