poniedziałek, 1 lipca 2024 04:47

Tragedia pod Wieliczką. Potrącił matkę z dzieckiem. Kobieta zmarła, 5-latka w ciężkim stanie

Autor Mirosław Haładyj
Tragedia pod Wieliczką. Potrącił matkę z dzieckiem. Kobieta zmarła, 5-latka w ciężkim stanie

Do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę (30 czerwca) w Bilczycach (powiat wielicki). Zginęła 40-letnia rowerzystka, potrącona przez samochód osobowy. Kobieta na jednośladzie przewoziła swoją córkę. Dziewczynka jest w ciężkim stanie. Pomocy medycznej wymagała również osoba podróżująca samochodem.

W niedzielę (30 czerwca) po godzinie 17:00 w miejscowości Bilczyce doszło do tragedii. Jadącą na rowerze 40-latkę potrącił samochód, który następnie uderzył w drzewo. Na miejscu pojawiły się wezwane służby. Niestety, pomimo podjętej reanimacji w wyniku zdarzenia śmierć poniosła rowerzystka. Kobieta przewoziła na jednośladzie 5-letnią córkę. Dziewczynka w ciężkim stanie została przetransportowana do szpitala w Krakowie. Droga powiatowa była całkowicie zablokowana.

Jak ustalił PAP, kierowca osobówki z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas, przez co uderzył w jadącą rowerzystkę, a następnie w drzewo. Z kolei WP podaje, że samochodem podróżowało dwóch mężczyzn - jeden uciekł z miejsca zdarzenia, drugi wymagał hospitalizacji.

Fot. Małopolska Alarmowo

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka