środa, 11 maja 2022 07:57

Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje młoda kobieta. "Została poddana niemal godzinnej resuscytacji"

Autor Katarzyna Jamróz
Tragedia pod Tarnowem. Nie żyje młoda kobieta. "Została poddana niemal godzinnej resuscytacji"

We wtorek (10 maja) około godziny 15 na drodze krajowej 94 w miejscowości Ładna (k. Tarnowa) doszło do wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła 37-letnia mieszkanka powiatu tarnowskiego. Droga krajowa 94 w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana niemalże przez 5 godzin.

Wczoraj po godzinie 15 wpłynęła informacja o wypadku drogowym w miejscowości Ładna. Z przekazanych informacji wynikało, że na 82 kilometrze drogi samochód ciężarowy wbił się w samochód osobowy. Droga została całkowicie zablokowana. Na miejscu niemal natychmiast pojawiły się służby ratunkowe, które w pierwszej kolejności udzielały pomocy poszkodowanym w tym wypadku. Najciężej ranna była 37-letnia kobieta, która została poddana niemal godzinnej resuscytacji. Ta jednak nie przyniosła żądanego skutku i kobieta zmarła. Pozostałe osoby nie odniosły obrażeń.

Tarnów Małopolska Ładna wypadek
Tragedia w Ładnej. Nie żyje młoda kobieta. "Została poddana niemal godzinnej resuscytacji" / Fot.: KMP Tarnów

Przybyłe na miejsce wypadku patrole policyjne zorganizowały objazdy dla wszystkich kierowców drogami powiatowymi przez Skrzyszów i Łęki oraz Wolę Rzędzińską. Zawiadomiony został prokurator rejonowy w Tarnowie, który wraz z technikiem kryminalistycznym oraz biegłym z zakresu wypadków komunikacyjnych uczestniczyli w czynnościach dochodzeniowo-śledczych.

– Wstępnie ustalono, że 52-letni kierowca samochodu ciężarowego jadąc w kierunku Dębicy najechał na samochód osobowy bmw, którego kierowca zamierzał wykonać manewr skrętu w lewo do posesji. W wyniku tego kierowca samochodu ciężarowego stracił kontrolę nad prowadzonym pojazdem, który ominął bmw i zjechał na lewy pas ruchu uderzając w lewe przednie drzwi prawidłowo jadącego citroena. Citroen został wypchnięty na chodnik i zatrzymał się na ogrodzeniu posesji, natomiast ciężarówka wbiła się w przydrożny rów melioracyjny. Kierowca bmw pozostał na swoim pasie ruchu. Uczestnicy tego wypadku byli trzewi

– informuje policja.

Zebrany materiał dowodowy pozwoli biegłemu, policjantom oraz prokuratorowi ustalić właściwy przebieg i okoliczności tego tragicznego wypadku drogowego.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje