poniedziałek, 2 maja 2022 12:56

Tragedia we Frycowej. Nietrzeźwy kierowca BMW najechał na 18-letniego motocyklistę

Autor Joanna Jamróz-Haładyj
Tragedia we Frycowej. Nietrzeźwy kierowca BMW najechał na 18-letniego motocyklistę

2 maja około godziny 1:00 w miejscowości Frycowa na drodze gminnej doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem motocyklisty i samochodu osobowego marki BMW.

W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 18-letni mieszkaniec gminy Nawojowa. Kierujący bmw nie odniósł żadnych obrażeń. Był nietrzeźwy w organizmie miał ponad półtora promila.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motocyklem crossowym marki Husqvarna zjechał na lewe pobocze, a następnie uderzył w skarpę. Po uderzeniu kierujący oraz motocykl upadli na jezdnię. Następnie najprawdopodobniej kierujący BMW, 22-letni gminy Nawojowa, który jechał za nim, najechał na leżącego motocyklistę.

Na miejscu pracowali: prokurator z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu ruchu drogowego prowadzili oględziny. Kierujący BMW został zatrzymany.

Dokładne okoliczności i przyczyny tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toku śledztwa Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.

Inf. i foto: Małopolska policja

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje