czwartek, 8 czerwca 2023 10:02

Tragiczny finał poszukiwań 24-latka. „Ratownicy natrafili na ciało”

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny finał poszukiwań 24-latka. „Ratownicy natrafili na ciało”

Od kilku tygodni, na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie, prowadzone były szeroko zakrojone poszukiwania 24-letniego mężczyzny, który zaginął w połowie maja. Niestety ich finał, okazał się tragiczny.

Zaangażowani w akcję poszukiwawczą ratownicy przeszukiwali trudny i rozległy teren. We wtorek (6 czerwca), po godzinie 18:00, przeczesując wyznaczony sektor w Dolinie Będkowskiej, natrafili na ciało mężczyzny. Na czas prowadzonych przez prokuratora czynności, miejsce w którym znaleziono zwłoki, zostało zabezpieczone. – W poszukiwaniach wykorzystano psy poszukiwawcze, drony i quady, namioty pneumatyczne, przyczepy logistyczne, a także sprzęt do ratownictwa wysokościowego i jaskiniowego – informuje Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie.

W akcjach poszukiwawczych udział wzięli: Policja, GOPR, JRG 3, JRG 5, JRG 7, OSP z Gminy Wielka Wieś, OSP z Gminy Zabierzów, OSP z Gminy Skała, GRS OSP Krakow, OSP Mników, Sekcja Dronów OSP Niegoszowic, Grupa Ratownictwa PCK Kraków oraz WOT.

Dolina Będkowska jest jedną z ośmiu dolin wchodzących w skład Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie. Jej długość wynosi 7–8 km i jest jedną z najdłuższych dolin Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie zajmuje powierzchnię 20 686, 1 ha.

Tragiczny finał poszukiwań w Dolinie Będkowskiej. Od kilku tygodni na terenie Parku Krajobrazowego Dolinki Krakowskie...

Opublikowany przez Kraków112 - Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie Środa, 7 czerwca 2023

Źródło: Kraków112 – Krakowskie Ratownictwo w Obiektywie
Fot. Ilustracyjne/OSP Michałowice/Edycja własna

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje

Rozrywka