poniedziałek, 12 września 2022 21:10

Tragiczny wypadek w Małopolsce. Podczas kopania studni zginął mężczyzna

Autor Katarzyna Jamróz
Tragiczny wypadek w Małopolsce. Podczas kopania studni zginął mężczyzna

Do makabrycznego wypadku doszło w poniedziałek (12 września) w miejscowości Stróżna (gmina Bobowa, powiat gorlicki). Po godzinie 17:00 podczas kopania studni, ziemia zasypała 64-letniego mężczyznę. Służby próbują wydostać jego ciało.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło podczas budowy studni. Ze wstępnych informacji wiadomo, że mężczyzna, który nadzorował kopanie przez koparkę studni, zszedł do głębokiego na 8 metrów wykopu. Wtedy doszło do osunięcia zwałów ziemi i przysypania mężczyzny.

Na miejsce zadysponowano kilka zastępów straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego, a także policję. W akcji wzięły udział również dwie Specjalistyczne Grupy Poszukiwawczo-Ratownicze z Nowego Sącza i Tarnowa.

Podczas prób wydobycia ciała mężczyzny, znowu osunęła się ziemia. Służbom wciąż nie udało się dotrzeć do 64-letniego mieszkańca gminy Łużna.

Źródło: dts24
Fot. Ilustracyjne

[AKTUALIZACJA]

Akcja zakończyła się dopiero we wtorek (13 września) po godzinie 10 rano. Służbom udało się wydobyć spod ziemi ciało mężczyzny. Na miejscu pracował prokurator.

Małopolska - najnowsze informacje