wtorek, 27 października 2020 09:52

Tragiczny wypadek w Rzeszotarach. Nie żyje 59- letnia piesza

Autor Aleksandra Tokarz
Tragiczny wypadek w Rzeszotarach. Nie żyje 59- letnia piesza

W Rzeszotarach (gmina Świątniki Górne) 23 października doszło do tragicznego wypadku. Zginęła 59-letnia piesza. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia.

W piątek (23 października br.) około godziny 19:00 w Rzeszotarach, kierujący samochodem osobowym marki Seat Ibiza, na prostym odcinku drogi potrącił idącą poboczem lewej strony drogi 59-letnią kobietę. Piesza poniosła na tyle ciężkie obrażenia ciała, że pomimo podjętej reanimacji, zmarła na miejscu.

Kierujący był trzeźwy. Jednak policjanci zatrzymali jego prawo jazdy do czasu wyjaśnienia sprawy. Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieliczce.

W celu ustalenia przebiegu zdarzenia Policja apeluje o zgłaszanie się świadków opisanego wypadku drogowego do Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, dzwoniąc pod nr tel. 47 83 57 640.

-Panujące warunki atmosferyczne powodują, iż na drogach jest wciąż niebezpiecznie, nie tylko dla kierujących pojazdami, ale również dla pieszych. Apelujemy o ostrożność zarówno do kierujących, jak i pieszych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione. Noszenie odblasków może uratować życie. Wolniejsza jazda z kolei skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję. Kierujący powinni teraz szczególną uwagę zwracać na pieszych, którzy w tym okresie są mniej widoczni, co może spowodować zwiększone ryzyko wystąpienia wypadków - apeluje Policja.

inf./fot. KPP Kraków

Powiat krakowski

Powiat krakowski - najnowsze informacje