czwartek, 7 marca 2024 14:15

Tramwaj z Wieliczki do Krakowa? Artur Kozioł: Czas aby zrobić ofertę, która w najbliższych latach poprawi jakość podróży

Autor Patryk Trzaska
Tramwaj z Wieliczki do Krakowa? Artur Kozioł: Czas aby zrobić ofertę, która w najbliższych latach poprawi jakość podróży

Pociąg do Wieliczki, niebieskie autobusy do Krakowa i zielone autobusy do miejscowości naszej gminy to plany, które Wieliczka realizowała w minionych latach. Teraz jednak trzeba ponowie spojrzeć na to, czego potrzebują mieszkańcy. Czy wśród nowych inwestycji znajdzie się tramwaj z Miasta Soli do Krakowa?

Tramwaj z Wieliczki do Krakowa brzmi jak spełnienie marzeń dla wielu mieszkańców Miasta Soli, którzy do Grodu Kraka przyjeżdżają do pracy bądź rodziny. Przez wiele lat uważano, że projekt nie ma szans powodzenia, jednak obecnie urzędujący burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka, Artur Kozioł chce zmieć taki sposób myślenia. Urzędujący włodarz miasta sądzi, że jest możliwe, aby już niedługo mieszkańcy Wieliczki mogli się dostać do Krakowa właśnie nowoczesnym tramwajem.  

– Założyliśmy sobie wiele lat temu, że najważniejsza jest komunikacja. Stąd zielone autobusy, niebieskie autobusy do Krakowa oraz miejscowości wokół, jak również przede wszystkim przywrócenie pociągu do Wieliczki z Krakowa. Teraz czas na tramwaj. Dlaczego? Dlatego, że w rzeczywistości musimy poprawić częstotliwość kursów pomiędzy Wieliczką, a Krakowem. Dodatkowo chcemy zintegrować połączenie, ale również chcemy po prostu poprawić jakość podróży. Mieszkańcy mówią, że autobusy są za bardzo wypełnione. Czas aby zrobić nową ofertę, która w najbliższych latach naprawdę poprawi jakość – mówi Artur Kozioł na nagraniu i pokazuje pierwszą część opracowanego projektu, który ma trafić do konsultacji społecznych.

Artykuł sponsorowany

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka