sobota, 8 czerwca 2024 06:12

Trudny tydzień na drogach powiatu olkuskiego. Aż cztery wypadki

Autor Norbert Kwiatkowski
Trudny tydzień na drogach powiatu olkuskiego. Aż cztery wypadki

Na początku czerwca doszło do czterech wypadków samochodowych w powiecie olkuskim. W wyniku tych zdarzeń aż cztery osoby zostały ranne, a swoją rolę odegrała również pogoda.

Pierwsza sytuacja miała miejsce w Bolesławiu. Kierująca toyotą nie zachowała należytej odległości i potrąciła na przejściu dla pieszych 78-latkę. Ranna seniorka trafiła do szpitala w Olkuszu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej 794 w miejscowości Zabagnie. Jak udało się ustalić, kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem, wjechał do rowu, uderzył w drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Sosnowcu.

3 czerwca na drodze wojewódzkiej nr 794 w Zadrożu 20-letnia kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do rowu i dachowała. Pasażer opla, karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala w Olkuszu.

Ostatnie zdarzenie miało miejsce 5 czerwca (czwartek) na Alei 1000-lecia w Olkuszu. Kierująca toyotą skręcając w rejon parkingu znajdującego się przy sklepie wielopowierzchniowym, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu volkswagenem i doprowadziła do zderzenia obu pojazdów. W wyniku tego ranny został kierowca volkswagena, który karetką pogotowia został przewieziony do olkuskiego szpitala.

Foto:

Olkusz

Olkusz - najnowsze informacje

Rozrywka