piątek, 12 lutego 2021 09:58

Trzebinia. Plac zabaw na osiedlu Gaj jest już wysłużony. Powstanie nowy?

Autor Wiktoria Mitura
Trzebinia. Plac zabaw na osiedlu Gaj jest już wysłużony. Powstanie nowy?

Burmistrz Okoczuk wsłuchując się w głosy mieszkańców osiedla Gaj podjął decyzję o wybudowaniu nowego placu zabaw. Z budżetu zabezpieczono aż 100 tys. złotych na ten cel. Jednak propozycje lokalizacji są dwie. Wiadomo już, gdzie powstanie?

O potrzebnie stworzenia nowego placu zabaw na osiedlu Gaj mówi się od wielu lat. Dotychczasowy, funkcjonujący między blokami, w sąsiedztwie Miasteczka Ruchu Drogowego, nie spełnia oczekiwań dzieci. Jednak okazuje się, że nowy plac zabaw przydałby się również przy Przedszkolu Samorządowym nr 6 w gaju.

W tegorocznym budżecie burmistrz Trzebini zabezpieczył 100 tys. zł na urządzenie nowego, atrakcyjnego miejsca zabaw na osiedlu Gaj. Kwota, choć nie jest mała, starczy na budowę jednego placu. Burmistrz, kierując się opiniami osób związanych z przedszkolem, wyszedł z propozycją, by ulokować go przy PS nr 6. Zastrzegł jednak, że byłoby to miejsce ogólnodostępne. Z urządzeń mogłyby korzystać nie tylko przedszkolaki z samorządowej „szóstki”, ale także dzieci z osiedla. Plac zostałby na nowo ogrodzony, oświetlony, objęto by go monitoringiem, prowadziłaby do niego oddzielna bramka dla gości.

- Wtedy miejsce po starym, ogólnodostępnym placu można by wykorzystać na coś innego. Przykładowo moglibyśmy postawić tam altanę, by lokatorzy bloków mieli się gdzie spotkać w słoneczne i ciepłe dni. Na innych osiedlach to się sprawdza – sugeruje burmistrz Jarosław Okoczuk.

Propozycja nie spotkała się jednak z akceptacją mieszkańców. Ich zdaniem, należy wybudować nowy plac w miejscu dotychczasowego, ogólnodostępnego, przy Miasteczku Ruchu Drogowego.

Burmistrz wsłuchując się w głos mieszkańców zdecydował, że nowy zabaw jeszcze w tym roku powstanie więc przy blokach, nie przy przedszkolu.

info i foto: UM Trzebinia

Chrzanów - najnowsze informacje