czwartek, 18 listopada 2021 11:23

Tragedia na granicy. Medycy: roczne dziecko zmarło w lesie

Autor Marzena Gitler
Tragedia na granicy. Medycy: roczne dziecko zmarło w lesie

W lesie przy polsko-białoruskiej granicy zmarło roczne dziecko migrantów - informują ratownicy PCPM. Medycy - wolontariusze w nocy udzielili pomocy syryjskiej rodzinie, która opowiedziała o tragedii.

"Po godzinie 2:26 otrzymaliśmy zgłoszenie, że przynajmniej jedna osoba, która przebywa teraz w lesie, potrzebuje pomocy medycznej. Na miejscu okazało się, że poszkodowanych jest troje ludzi. W lesie byli od 1,5 miesiąca!" - napisali na Twitterze ratownicy PCPM.

W kolejnym tweecie poinformowali, że młody mężczyzna miał silny ból podbrzusza. Był głodny i odwodniony. Oprócz niego pomocy potrzebowało syryjskie małżeństwo. Mężczyzna miał szarpaną ranę ręki, a kobieta ranę kłutą podudzia. Ich roczne dziecko zmarło w lesie. Interwencja zakończyła się o godz. 6 rano.

Medyczny Zespół Ratunkowy Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej to grupa szybkiego reagowania na kryzysy humanitarne. Służbę na granicy przejęła od Medyków na Granicy, którzy pomagali migrantom od początku wystąpienia konfliktu.

Nie kwestionując prowadzenia przez Białoruś działań hybrydowych, coraz więcej organizacji i osób domaga się utworzenia korytarza humanitarnego dla uciekających przed biedą i wojną uchodźców. To m.in. Martyna Wojciechowska, Maciej Stuhr czy Jadwiga Ochojska.

fot. Tt. Ratownicy PCPM

Polska

Polska - najnowsze informacje