poniedziałek, 10 stycznia 2022 15:40

Tuchów. Śmiertelne potrącenie na pasach

Autor Katarzyna Jamróz
Tuchów. Śmiertelne potrącenie na pasach

Nieuwaga i pośpiech w manewrowaniu na skrzyżowaniu, przyczyną potrącenia 84-latki, która przechodziła przez przejście dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

W piątek (7.01) około godziny 15 w Tuchowie, kierowca samochodu osobowego ustawił się za innym pojazdem z zamiarem skrętu w lewo, w kierunku Gromnika. Po chwili zmienił jednak zdanie i zdecydował, że pojedzie w prawo, w stronę Tarnowa. Cofając, nie zauważył znajdującej się na pasach kobiety. Kierujący w chwili zdarzenia był trzeźwy. Wykonane na miejscu zdjęcia, szkice, a także rozmowy ze świadkami oraz relacja kierowcy, pozwoliły na odtworzenie przebiegu tego zdarzenia.

– Została uderzona tyłem samochodu. Do rannej wezwano karetkę pogotowia ratunkowego. Kobieta skarżyła się na bóle rąk i głowy. Została przetransportowana do tarnowskiego szpitala. W wyniku odniesionych obrażeń, następnego dnia zmarła


– relacjonuje funkcjonariusz.

W związku z wypadkiem ze skutkiem śmiertelnym zostało wszczęte postępowanie, nad którym nadzór sprawuje tarnowska prokuratura.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje