środa, 7 sierpnia 2019 09:53

Tymbark: Z humorem po nagrody

Autor Marzena Gitler
Tymbark: Z humorem po nagrody

Bieg ze snopkiem, sztafeta w gumofilcach, rzut beretem sołtysa - to tylko niektóre konkurencje, jakim można było kibicować podczas Dni Tymbarku, które odbyły się 27 i 29 lipca. W zabawnych zadaniach rywalizowały ze sobą sołectwa Gminy Tymbark. W tym roku do turnieju przystąpiły 6-cio osobowe drużyny (składające się z równej liczny kobiet i mężczyzn z Tymbarku, Podłopienia, Zamieścia i Zawadki).

Publiczność kibicowała im podczas rywalizacji w: sztafecie w gumofilcach z przenoszeniem kapusty – I miejsce Podłopień, biegu ze snopkiem – I miejsce Zamieście, biegu w trójspodniach – I miejsce Zamieście, biegu z sadzeniem i zbieraniem ziemniaków – I miejsce Tymbark, biegu z szukaniem monet – I miejsce Zawadka, Zamieście, rzucie beretem sołtysa – I miejsce Podłopień, rzucie gumowcem sołtysa – I miejsce Zamieście, rzucie lotkami do tarczy – I miejsce Zawadka, Podłopień, kręceniu hula-hop – I miejsce Zamieście oraz udzielaniu pierwszej pomocy – I miejsce Tymbark.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca i wyrównana. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji I miejsce zdobyło sołectwo Zamieście – 68 p., drugi był Podłopień – 59 p., a trzeci Tymbark – 57 p. Tuż za podium znalazła się Zawadka – 52 p.
Fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Limanowskiego – bony na zakup sprzętu: I miejsce 1000 zł, II miejsce 800 zł, III miejsce 700 zł, IV miejsce 500 zł, Wójt Gminy Tymbark – puchary za I–IV miejsca oraz dyplomy, Firma Transportowa Renata Łazarczyk – darmowe przejazdy na basen oraz Firma Uchacz – napoje, Firma Party Servis – posiłek.

Inf. UG w Tymbarku

Limanowa - najnowsze informacje