niedziela, 11 października 2020 17:59

Uczniowie nie pójdą do szkół? Rozpoczynają grupowy protest w sprawie koronawirusa

Autor Mirosław Haładyj
Uczniowie nie pójdą do szkół? Rozpoczynają grupowy protest w sprawie koronawirusa

Pod hasztagiem "Protest uczniowski" uczniowie z całej Polski skrzykują się w mediach społecznościowych, wyrażając gotowość do niepójścia do szkoły.

W ramach sprzeciwu wobec polityki rządu, uczniowie z całej Polski zachęcają się nawzajem do pozostania w najbliższych dniach w domach. Protest jest reakcją na słowa premiera Mateusza Morawieckiego o tym, że rząd nie zamierza wprowadzać nauczania zdalnego w całym kraju.

Przykro mi, że oni nie rozumieją tego, że my po prostu się boimy. Tego że nie chcemy zarazić ani siebie ani naszych bliskich

piszą uczniowie.

Ci, którzy nie będą mogli w domach pozostać, zostali proszeni o ubranie się do szkoły (w ramach protestu) na czarno.

Na Facebooku pojawiło się wydarzenie, w którym czytamy:

Podczas czwartkowej konferencji dowiedzieliśmy się o tym, że cała Polska jest od soboty strefą żółtą i obowiązuje zakrywanie ust i nosa w terenie. Dowiedzieliśmy się również, że na sobotniej konferencji dowiemy się więcej na temat funkcjonowania szkół. Jedyne, czego się dowiedzieliśmy, to że wracają tzw. "godziny dla seniorów" od kiedy drogi panie Premierze uczniowe to seniorzy? Aby dowiedzieć się o funkcjonowaniu placówek zadać to pytanie musiał jeden z dziennikarzy. Szkoły nie są w stanie zachować reżimu sanitarnego, odległości, nikt nie sprawdza temperatury oraz nikt nie pilnuje maseczek. Wasze wytłumaczenie na nie zamykanie szkół to "98% Placówek funkcjonuje w trybie stacjonarnym" tylko myśląc logicznie w 20/30% tych placówek już jest ognisko koronawirusa o którym nikt nie wie. Uczniowie mają rodziny, tak naprawdę jest coś takiego jak Babcia i Dziadek i nie każdy chce ich stracić kilka lat wcześniej bo według Premiera wszystko się sprawdza. Mogę się załóżyć że nikt z Rządu od września nie był w szkole. Dołącz do protestu o co w nim chodzi?
Jeżeli masz taką możliwość przez tydzień ubieraj się na czarno do szkoły. Udostępniajcie wydarzenie oraz stronę znajomym. Wydarzenie będzie na bieżąco aktualizowane.

Na chwilę obecną za pośrednictwem Facebooka gotowość do protestu zgłosiło prawie 700 osób, a niemal 1000 rozważa swój udział.

Akcja pojawiła się również na Twitterze, gdzie można przeczytać:

Dołącz do protestu o co w nim chodzi? Jeżeli masz taką możliwość nie idź w poniedziałek do szkoły. Jeżeli nie masz takiej możliwości a chcesz nam pomóc ubierz się w poniedziałek do szkoły na czarno. Udostępniajcie.
koronawirus najnowsze informacje

Inf.: Facebook, Twitter
Fot.: Photo by Taylor Wilcox on Unsplash

Polska

Polska - najnowsze informacje