czwartek, 29 lutego 2024 10:23

"Ukraińcy walczą o wolność, demokrację i bycie w Europie". Bogdan Klich z wizytą w Kijowie

Autor Patryk Trzaska
"Ukraińcy walczą o wolność, demokrację i bycie w Europie". Bogdan Klich z wizytą w Kijowie

Każdego dnia Ukraińcy przelewają swoją krew w walce o ojczyznę. W drugą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę, Kijów odwiedziło ponad 30 delegacji z krajów NATO i UE. Wśród nich był Przewodniczący Komisji Spraw Unii  Europejskiej i senator z Krakowa, Bogdan Klich.

W związku z drugą rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę, do Kijowa na YES Conference” zjechali eksperci i politycy zajmujący się polityką bezpieczeństwa oraz sprawami międzynarodowymi. Wśród nich był Przewodniczący Komisji Spraw Unii Europejskiej i senator z Krakowa, Bogdan Klich.

Ponadto w Kijowie gościła także delegacja ponad 30 przewodniczących komisji parlamentów krajów NATO i UE, którzy także po raz kolejny zaapelowali o wypełnienie zobowiązań, od których zależy nie tylko zwycięstwo Ukrainy, ale także powstrzymanie dalszego naruszania bezpieczeństwa międzynarodowego.

Podczas wizyty przybyli uczestniczyli w obradach Rady Najwyższej Ukrainy. Jej Przewodniczący, Rusłan Stefańczuk podziękował przedstawicielom krajów UE i NATO za pomoc i wsparcie walczących.

fot. Biuro Senatora Bogdana Klicha

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka