piątek, 9 lipca 2021 13:52

Kolejni kompletnie pijani kierowcy staną przed sądem

Autor Mirosław Haładyj
Kolejni kompletnie pijani kierowcy staną przed sądem

Przed sądem stanie dwóch kierowców, którzy, pomimo wypitego alkoholu, postanowili wyruszyć na drogi, nie zważając na to, jak poważne zagrożenie stanowią. Nieodpowiedzialni kierowcy postanowili wsiąść za kierownicę, mając ponad 2, a drugi ponad 3 promile alkoholu. Teraz grozi im do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

W czwartek (8 lipca) wadowiccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godz. 15:15 w Sułkowicach koło Andrychowa. Za kierownicą Audi siedział 40-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Drugi nietrzeźwy kierowca to 53-latek, który został zatrzymany do kontroli drogowej w Wadowicach, kierował Seatem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, dodatkowo najechał na zaparkowany pojazd.

-Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

-apeluje policja.

Inf.: KPP Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje