niedziela, 7 sierpnia 2022 10:03

Trzy wydarzenia w dwa dni! Sportowy weekend w gminie Gdów

Autor Marzena Gitler
Trzy wydarzenia w dwa dni! Sportowy weekend w gminie Gdów

16 i 17 lipca w Gminie Gdów upłynął na sportowych aktywnościach. Od samego rana, w towarzystwie idealnej pogody, na mieszkańców czekały sportowe emocje.

Sobota rozpoczęła się od ugoszczenia uczestników kolarskiego ultramaratonu szosowego Małopolska 500-ka. W Gdowie, za Remizą OSP zorganizowany został 1 Punkt Kontrolny, na 82 kilometrze trasy, dla zawodników tego wymagającego maratonu. Uczestnicy musieli walczyć nie tylko z bardzo ciężką trasą, fizycznymi słabościami i problemami technicznymi, ale także z nieprzewidywalną pogodą, zwłaszcza, że cały przejazd wyniósł aż 508km z sumą przewyższeń 6120m. Organizatorem wydarzenia był KS AQUILA Peleton Wadowice pod patronatem Województwa Małopolskiego, a Gmina Gdów wsparła jego organizację.

Z kolei na gdowskim Zarabiu odbył się pierwszy wakacyjny Turniej Siatkówki Plażowej. Zawodnikom nie brakowało wysokiego poziomu umiejętności i jeszcze większego ducha sportowej rywalizacji, co oczywiście miało swoje odzwierciedlenie w wynikach. Do rywalizacji w turnieju stanęło 5 drużyn – 3 męskie i 2 żeńskie, który rozegrany został w systemie „każdy z każdym”. Niekwestionowanym zwycięzcą został zespół – Aleksander Zwerniak i Dawid Mączka. II miejsce zajęli Grzegorz Janus- Mateusz Konieczny, a III miejsce Wiktoria Siwek -Wiktoria Ślusarczyk.

W ten sam weekend stadion LKS Raba Książnice już po raz dziesiąty stał się miejscem rozgrywek Turnieju Wiosek o Statuetkę „Szklanego Buta” pod patronatem Wójta Gminy Gdów. W tegorocznych zawodach grup młodzieżowych udział wzięły drużyny orlików, młodzików oraz żaków, a w głównym turnieju swój udział zgłosiło 8 drużyn.

Do niedzielnego finału zakwalifikowały się drużyny z Wieńca, Zręczyc, Cichawy oraz Książnic. Po zaciętej walce, wielu bramkach, gorących emocjach i czysto sportowej rywalizacji, Książnice zwyciężyły z drużyną z Cichawy, a po bardzo wyrównanej walce i rzutach karnych Wieniec wygrał ze Zręczycami tym samym zdobywając pierwsze miejsce i statuetkę „Złotego Buta”. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został Szymon Wyporek reprezentujący Wieniec. Królem strzelców okazał się Kamil Węglarz również występujący w drużynie z Wieńca.

Podczas tego wydarzenia odbył się również kiermasz, na którym można było zakupić potrawy kuchni regionalnej, przygotowane przez panie z KGW Książnice, a druhowie z OSP Książnice zaprezentowali swój pokaz strażacki.

Inf. i fot. UG Gdów

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje