wtorek, 22 sierpnia 2023 14:10

Modernizacja drogi powiatowej Żegiestów - Szczawnik - Muszyna: ul. Zazamcze za blisko 5 milionów złotych!

Autor Patryk Trzaska
Modernizacja drogi powiatowej Żegiestów - Szczawnik - Muszyna: ul. Zazamcze za blisko 5 milionów złotych!

Nowa nawierzchnia z podbudową, trzy zatoki autobusowe, dwa bezpieczne przejścia dla pieszych i remont 260 m chodnika to zaplanowane efekty modernizacji drogi powiatowej Żegiestów - Szczawnik - Muszyna:  ul. Zazamcze na odcinku 1,83 km w miejscowościach Muszyna i Złockie.      

- Właśnie podpisaliśmy umowę z wykonawcą robót, który zobowiązał się  zrealizować inwestycję w ciągu 90 dni za kwotę 4,88 miliona złotych –  mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Pozyskane przez nas  dofinansowanie z Funduszu Leśnego pozwoliło podejść do modernizacji  drogi kompleksowo. Zakres robót przewiduje rozbiórkę starej nawierzchni  wraz z podbudową i wykonanie nowej konstrukcji jezdni na odcinku 1,83  kilometra. Istniejące zatoki autobusowe zyskają trwałą nawierzchnię  betonową. Jak zwykle przy takich inwestycjach, również tutaj  pomyśleliśmy o bezpieczeństwie pieszych. Dlatego stary chodnik w  Muszynie na odcinku 260 metrów zostanie wykonany od nowa, a na dwóch  przejściach dla pieszych pojawi się dedykowane oświetlenie z  oznakowaniem aktywnym.  Dodatkowo zostanie zamontowany radarowy  wyświetlacz prędkości– dodaje.        

Całkowity koszt prac wynosi: 4.886.208,63 zł, a termin ich  zakończenia ustalono na 8 listopada. Przyznane ze środków Funduszu  Leśnego dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zadania zostało już  potwierdzone poprzez zawarcie umowy o realizacji wspólnego  przedsięwzięcia pomiędzy Nadleśniczym Nadleśnictwa Piwniczna oraz  Zarządem Powiatu Nowosądeckiego.

inf./fot. Biuro Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych

Nowy Sącz

Nowy Sącz - najnowsze informacje

Rozrywka