piątek, 13 października 2023 15:51

Seniorzy z Kłaja rozpoczęli zajęcia w ramach UTW

Autor Marzena Gitler
Seniorzy z Kłaja rozpoczęli zajęcia w ramach UTW

W poniedziałek 25 września br. Odbyła się inauguracja roku akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kłaju.

W sali widowiskowej Urzędu Gminy spotkali się słuchacze UTW oraz zaproszeni goście. Studentów UTW przywitał Wójt Gminy Kłaj Zbigniew Strączek, który dumny ze swoich studentów, życzył im wielu owocnych wykładów, wycieczek i spotkań. Głos również zabrała Elżbieta Achinger, która jest „matką chrzestną” Uniwersytetu. Razem z Wójtem życzyli słuchaczom udanego roku akademickiego.

Elżebieta Achinger

Oficjalna część rozpoczęła się od odśpiewania studenckiego hymnu „Gaudeamus igitur” oraz od wręczenia indeksów i przedstawienia przez Prezes UTW Marię Chyl pięciu nowych studentów, którzy w tym roku akademickim dołączyli do aktywnych seniorów.

Inauguracja roku UTW w Kłaju

W ofercie UTW Kłaj znaleźć można mnóstwo zajęć oraz aktywności, zarówno tych rozwijających kondycję fizyczną, jak i pobudzających kreatywność. Wykłady o różnej tematyce prowadzone są co tydzień. Każdy senior z pewnością coś dla siebie wybierze. Ci, którzy już tam należą wiedzą o tym doskonale i wszystkich seniorów zainteresowanych różnorodnymi formami spędzania czasu w gronie ludzi aktywnych, ciekawych, otwartych na innych zapraszają bardzo serdecznie w swoje szeregi.

Organizowane są również wycieczki krajoznawcze po Polsce, a także Europie. Na zakończenie lata, 18 września grupa seniorów z UTW w Kłaju pojechała do term do Chochołowa. Na zaproszenie wykładowcy Andrzeja Gerlacha zwiedzała też Tarnów, m.in. Bazylikę Katedralną, Kościół Matki Bożej i św. Józefa, park Strzelecki z pomnikiem gen. Józefa Bema, cmentarz żydowski i Stare Miasto.

Inf. i fot. UG Kłaj

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka