wtorek, 30 kwietnia 2024 12:48

Czy można grillować w Krakowie? Straż miejska wyjaśnia

Autor Mirosław Haładyj
Czy można grillować w Krakowie? Straż miejska wyjaśnia

Majówka przy grillu to dla wielu osób jedna z ulubionych form spędzania czasu. Czy można grillować w Krakowie? Straż miejska wyjaśnia.

Pogoda na długi majowy weekend w stolicy Małopolski zapowiada się wspaniale. 1 maja termometry w Krakowie pokażą 22 stopnie Celsjusza, dzień później 24. Równie słonecznie będzie w piątek (21 stopni). Jedynie w sobotę można się spodziewać opadów połączonych z burzami. Ostatniego dnia długiego majowego weekendu prognozowana jest temperatura w wysokości 21 stopni.

Czy w Krakowie można grillować?

W związku z prognozowaną pogodą strażnicy miejscy przypominają kilka zasad dotyczących grillowania w stolicy Małopolski.

– Przed nami kilka dni majówkowej laby. Sprzyjający wypoczynkowi układ kalendarza, a także obiecujące prognozy pogody, pozwalają przypuszczać, że amatorów spędzenia wolnego czasu przy ruszcie nie będzie brakowało

– piszą strażnicy.

– Grillowanie co do zasady nie jest zakazane, należy jednak pamiętać, że zarządcy terenów, administracje budynków, spółdzielnie mieszkaniowe, czy wspólnoty mogą ustalać swoje zasady. Bywa, że biesiadowanie przyjmuje charakter tak spontaniczny, że aż "trudno" organizatorom nad nim zapanować. Dlatego warto pamiętać, że osoby zakłócające spokój i porządek publiczny, spożywające alkohol w miejscu zabronionym, śmiecące, zanieczyszczające teren, niszczące zieleń oraz naruszające przepisy uchwały antysmogowej – narażają się na interwencje strażników miejskich

– przypominają strażnicy.

Inf. i foto: SM

Kraków - najnowsze informacje

Rozrywka