wtorek, 22 lutego 2022 10:39

Upominki I Komunii Świętej - dewocjonalia

Autor Artykuł sponsorowany
Upominki I Komunii Świętej - dewocjonalia

Twoje dziecko, chrześniak, a może wnuk wkrótce przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej? To wyjątkowo ważne wydarzenie dla całej rodziny! Aby podkreślić wagę tej uroczystości i utrwalić je w pamięci dziecka pierwszokomunijnego, warto sprezentować mu pamiątkowy upominek, który przetrwa przez lata. Jakie prezenty religijne najlepiej sprawdzą się na komunię? Sprawdź to w naszym artykule!

Najlepsza pamiątka I Komunii Świętej- co wybrać dla dziecka?

Najpopularniejszymi prezentami dla dzieci są tablety, telefony oraz inne urządzenia elektroniczne, które niestety po kilku latach zwykle trafiają do śmieci. A może zamiast kupować dziecku kolejny drogi gadżet do zabawy, lepiej podarować mu coś, co przetrwa przez lata i będzie przypominało o duchowym wymiarze Sakramentu Eucharystii? Przepięknie wykonane dewocjonalia to ponadczasowe pamiątki o wyjątkowym charakterze. Mogą stanowić dodatek do prezentu dla dziecka, ale niektóre z nich sprawdzą się również jako samodzielny prezent.

Doskonała pamiątka Komunii Świętej to srebrny obrazek, który można ostawić lub powiesić w dowolnym miejscu. Wykonany z pieczołowitą dokładnością, obrazek religijny wywołuje zachwyt w każdym detalu. Laminat srebrny na drewnie zapewnia najwyższą jakość i trwałość na długie lata.

Kolejnym świetnym pomysłem na pamiątkę z I Komunii Świętej jest elegancka ramka na zdjęcie, w której można umieścić fotografię z ceremonii. Posrebrzana ramka drewniana charakteryzuje się ponadczasową stylistyką, dzięki czemu dopasuje się do każdego wystroju. Ramkę ze zdjęciem można postawić na szafce, regale, półce, bądź też powiesić na ścianie. To piękna pamiątka komunii, którą można zachować na wiele lat.

Inną propozycją jest album na zdjęcia komunijne, wykonany np. z eleganckiej i trwałej eko-skóry. Taki album pomieści w sobie wiele zdjęć, które w przyszłości będzie można pokazać przyszłym pokoleniom.

Pamiątkowe dewocjonalia na Pierwszą Komunię Świętą

Osoby z najbliższej rodziny dziecka mogą włączyć się do przygotowań komunijnych, np. pomagając w skompletowaniu potrzebnych akcesoriów i dewocjonaliów na uroczystość. Rodzice chrzestni lub dziadkowie mogą np. podarować dziecku piękny różaniec komunijny z drewna, kryształków lub kamieni szlachetnych, bądź też srebrny medalik z wizerunkiem Matki Boskiej.

Pamiątka z Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowy przedmiot, który w niektórych przypadkach zachowujemy nawet na całe życie. Z tego względu powinien być wykonany z wysokiej jakości materiałów, które nie tracą swoich walorów estetycznych pomimo upływu lat. Piękne pamiątki komunijne o wyjątkowym charakterze można wygodnie i w niewygórowanej cenie zamówić w sprawdzonym sklepie internetowym z dewocjonaliami. Na www.liturgiczny.pl dostępne są wysokiej jakości medaliki, różańce, świece, dodatki do stroju, a także pełen wachlarz pamiątkowych upominków, które idealnie nadają się na prezent dla dziecka pierwszokomunijnego. Z oferty może skorzystać każdy, kto poszukuje unikalnych i pięknie wykonanych dewocjonaliów.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje