piątek, 10 września 2021 09:11

Utrudnienia dla mieszkańców Oświęcimia. Wszystko przez... kręcony film

Autor Norbert Kwiatkowski
Utrudnienia dla mieszkańców Oświęcimia. Wszystko przez... kręcony film

W najbliższych dniach mieszkańcy Oświęcimia oraz turyści odwiedzający miasto muszą nastawić się na utrudnienia w przemieszczaniu. Wszystko za sprawą zdjęć do filmu „Strefa Interesu”, którego akcja rozgrywa się w latach 40- tych minionego wieku. Poza nagraniami niezbędna jest też odpowiednia charakteryzacja ulic.

– Za utrudnienia bardzo przepraszamy. Prosimy o wyrozumiałość i przychylność dla naszych filmowych działań – mówi Michał Śliwkiewicz.

W czwartek i piątek, 9 i 10 września,  mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami w części Starego Miasta. Jak informuje Michał Śliwkiewicz, II kierownik produkcji ds. obiektów zdjęciowych dla potrzeb historycznej scenografii konieczne jest przygotowanie odpowiedniej nawierzchni przy ulicy Romana Mayzla i w części rynku.

Prace przy aranżacji ulic dla potrzeb filmu rozpoczną się w piątek, 10 września, od godziny 5 rano. Z kolei między godziną 9 a 20, na ulicach rynku będą nagrywane sceny do filmu. Dodatkowo w tym dniu od północy zamknięta będzie dla ruchu samochodowego pierzeja północna wzdłuż sądu oraz wprowadzony zostanie zakaz parkowania przy pierzei zachodniej i południowej. 9 i 10 września dwie zatoki parkingowe przy ulicy Berka Joselewicza naprzeciwko hotelu Hilton i przy byłej Synagodze będą wyłączone z użytku, podobnie jak część parkingu przy ulicy Bulwary.

Foto: Miasto Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim - najnowsze informacje