poniedziałek, 6 stycznia 2020 16:20

VIII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Zobacz film i zdjęcia

Autor Marzena Gitler
VIII Nowosądecki Pokłon Trzech Króli. Zobacz film i zdjęcia

Już po raz ósmy ulicami Nowego Sącza przeszedł orszak Trzech Króli. Orszak wyruszył o godzinie 10:30 z ulicy Gwardyjskiej, przeszedł ulicą Lwowską na sądecki Rynek i zakończył się uroczystą mszą świętą w Bazylice św. Małgorzaty. Zgromadzonych na sądeckim Rynku mieszkańców przywitał prezydent Ludomir Handzel oraz prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

- Tworzymy wspólnotę serc i umysłów- powiedział prezydent Ludomir Handzel. - Dziękuję wam za to, że tu jesteście i przyjmijcie ode mnie najlepsze życzenia na ten nowy rok, w który tak pięknie i kolorowo wchodzimy.

- Jan Paweł II mówił, że Betlejemskie światło prowadzi mędrców drogami do Jezusa - powiedział prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. Dr Jerzy Jurkiewicz. – Rozpoczęliśmy przeżywanie „Roku Jana Pawła II”, które upamiętnia 100-lecie jego narodzin. Życzmy sobie, aby te światło betlejemskie, które przyprowadziło nas do tej szopki na sądeckim Rynku w tym roku wszystkich nas prowadziło do Pana Boga. Bardzo się cieszę z tak licznej obecności mieszkańców.

Orszak, zdążający do Rynku, zatrzymał się na rogu ulicy Lwowskiej i Św. Małgorzaty, gdzie przemawiał do zebranych prorok, następnie przy Muzeum Okręgowym na ulicy Lwowskiej z mieszkańcami miasta spotkała się święta Małgorzata. Przy zbiegu Rynku z deptakiem ulicy Jagiellońskiej uczestnicy pochodu obejrzeli krótką scenkę z udziałem Heroda. Na Rynek orszak wszedł śpiewając kolędę "Mędrcy świata, monarchowie" i tam, pod ratuszem, trzej królowie złożyli hołd Świętej Rodzinie. Na koniec odśpiewana została "Pastorałka sądecka" do słów Jerzego Masiora.

Przygotowanie widowiska upamiętniającego mędrców ze wschodu, zaangażowanych było ponad 100 osób.  Za reżyserię i scenariusz odpowiedzialna była Barbara Porzucek. Kostiumy i charakteryzacje przygotowała Anna Skierska z Pałacu Młodzieży, natomiast o oprawę muzyczną zadbał Aleksander Porzucek.

W VIII Nowosądeckim Pokłonie 3 Króli wzięła także udział zastępca prezydenta Magdalena Majka.

inf. foto i wideo: UM NS

👑👑👑 💥Mędrcy Świata Monarchowie na ulicach Nowego Sącza – VIII Nowosądecki Pokłon Króli za nami💥👑👑👑

👑👑👑 💥Mędrcy Świata Monarchowie na ulicach Nowego Sącza – VIII Nowosądecki Pokłon Króli za nami💥👑👑👑 💬Już po raz ósmy ulicami Nowego Sącza przeszedł orszak Trzech Króli. Orszak wyruszył o godzinie 10:30 z ulicy Gwardyjskiej, przeszedł ulicą Lwowską na sądecki Rynek i zakończył się uroczystą mszą świętą w Bazylice św. Małgorzaty. ✅Zgromadzonych na sądeckim Rynku mieszkańców przywitał Prezydent Ludomir Handzel oraz prepozyt Kapituły Kolegiackiej ks. dr Jerzy Jurkiewicz. ➡️Przeczytaj więcej: https://nowysacz.pl/komunikaty-biura-prasowego/22689 #czasnanowysacz Muzyka:accantus.info/koledy/

Gepostet von Nowy Sącz am Montag, 6. Januar 2020

Nowy Sącz - najnowsze informacje