piątek, 10 lipca 2020 13:45

W jaki sposób prać koszule?

Autor Artykuł sponsorowany
W jaki sposób prać koszule?

Męskie koszule mają na swoich metkach odpowiednie oznaczenia z zaleceniami, w jaki sposób o nie dbać i czego lepiej unikać. W niektórych nowoczesnych pralkach z pewnością spotkaliśmy się z osobnym programem, specjalnie stworzonym do prania koszul. Aby, koszula posłużyła nam przez wiele lat, należy zapoznać się z podstawowymi zasadami dotyczącymi jej prania.

W jaki sposób prać koszule w pralce?

Koszule wykonane z bawełny możemy wyprać w dowolnej temperaturze, jest to materiał bardzo trwały i nie zniszczy się pod wpływem wysokiej temperatury. Jeśli chodzi o ubranie wykonane z poliestru, nie należy go prać w zbyt gorącej wodzie, optymalna będzie temperatura 60 stopni. Koszule z satyny można prać w temperaturze ustawionej na 40 do 60 stopni. Szczególnie delikatne jest pranie koszul w jedwabiu. To ich czyszczenie używa się specjalnych środków, a temperatura wody musi wynosić co najwyżej 30 stopni. Na co dzień sprawdzają się zwłaszcza wygodne bawełniane koszule czy te wykonane z poliestru. Na specjalne okazje lepszym rozwiązaniem będą te z satyny czy jedwabiu.

Jak czyścić białe koszule?

Pranie koszul białych powinno być szczególnie ostrożne. Detergent musi być dobrany właśnie do czyszczenia białych ubrań, co ważne w pralce powinniśmy je prać jedynie z białymi materiałami. Nie należy łączyć białych koszul z kolorowymi ubraniami, gdyż może to doprowadzić do zmiany odcienia białej koszuli czy jej poszarzenia. Jeśli boimy się o delikatne, jasne koszule zawsze możemy je oddać w ręce profesjonalistów. Pranie koszul Warszawa wykonamy w wielu pralniach, gdzie czyszczeniem ubrań zajmują się doświadczone osoby, które wiedzą jak postępować z delikatnymi materiałami i białymi koszulami.

W jaki sposób uprać bardzo zabrudzoną białą koszulę?

Niekiedy możemy zastosować wybielacz, a przed jego zastosowaniem zapoznajmy się z metką na ubraniu, czy producent pozwala na taki zabieg. Symbol trójkąta równobocznego oznacza, iż możemy zastosować produkt wybielający bez obawy o tkaninę. Jeśli jednak symbol ten zostanie przekreślony dwiema liniami, oznacza to wówczas, że możemy zastosować wybielacz jednak bez dodatku chloru. W przekreślony trójkąt w kolorze czarnym oznacza, że nie możemy zastosować żadnego wybielacza do naszej białej koszuli.

O czym należy koniecznie pamiętać, w trakcie prania koszul?

  • pranie koszul powinno odbywać się w temperaturze od 15 do 60 stopni
  • w przypadku silnie zabrudzonego kołnierzyka, możemy go wcześniej namoczyć w wodzie z dodatkiem proszku do prania
  • nie należy wirować koszul
  • nie powinno się krochmalić koszul
  • taką odzież należy prać jedynie z białymi tkaninami
  • warto skorzystać ze specjalnego programu do prania koszul, jaki dostępny jest w wielu pralkach

Suszenie koszul

Przed rozwieszeniem koszuli trzeba ją „strzepać” przez co unikniemy nieestetycznych zagnieceń. Kolejnym krokiem jest rozwieszenie koszuli na szerokim wieszaku. Guzik przy szyi powinien zostać zapięty, tak samo, jak jeden guzik pośrodku. Dzięki temu koszula nie będzie aż tak bardzo pognieciona. Nie należy suszyć koszul w pełnym słońcu, gdyż może to doprowadzić do wyblaknięcia kolorów.

Jak pielęgnować koszule, aby służyły nam przez wiele lat?

Warto pamiętać przede wszystkim o właściwym praniu i prasowaniu. Nieodpowiednie traktowanie prowadzi do uszkodzenia tkaniny. Pamiętajmy o czytaniu metek na ubraniu i postępowaniu zgodnie z zaleceniami. Koszula powinna być prana zawsze po jej ubrudzeniu, nie należy z tym czekać, gdyż brud wtedy wniknie wewnątrz tkaniny i będzie bardzo trudny do usunięcia.

Styl Życia

Styl Życia - najnowsze informacje