piątek, 5 maja 2023 05:43

W Krakowie policjanci będą prowadzić tramwaje

Autor Mirosław Haładyj
W Krakowie policjanci będą prowadzić tramwaje

W czwartek (4 maja) w zajezdni tramwajowej Podgórze rozpoczęły się szkolenia, w których biorą udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Zajęcia prowadzone przez doświadczonych instruktorów MPK potrwają do końca maja.

To kolejny element współpracy MPK i krakowskiej policji, której celem jest nie tylko szybkie i łatwe przekazywanie monitoringu z pojazdów, ale także wymiana doświadczeń. To właśnie dlatego z inicjatywy krakowskiego przewoźnika oraz naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP, grupa ok. 40 policjantów będzie miała szansę przejść szkolenie, podczas którego dowiedzą się na czym polega praca motorniczego i z jakimi trudnościami wiąże się kierowanie ponad 40-tonowym wagonem na krakowskich drogach. 👉 Szkolenie policjantów obejmuje m.in. możliwość krótkiego poprowadzenia tramwaju z elementem hamowania, poznanie budowy wagonu, funkcjonowanie monitoringu wewnątrz i na zewnątrz tramwaju oraz zapoznanie się z wewnętrznymi przepisami MPK dotyczącymi motorniczych.

Doświadczenia zdobyte podczas szkolenia na pewno przydadzą się w pracy policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy dbają o bezpieczeństwo na krakowskich drogach, gdzie oprócz samochodów i autobusów poruszają się także tramwaje.

Kraków

Kraków - najnowsze informacje