czwartek, 17 marca 2022 10:09

W ogródku kapliczki znaleziono niewybuch z II wojny światowej

Autor Katarzyna Jamróz
W ogródku kapliczki znaleziono niewybuch z II wojny światowej

W kompleksie leśnym w Żurowej odnaleziono granat moździerzowy. Policjanci z Tuchowa zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu saperów z Rzeszowa.

W poniedziałek (14 marca) przed południem dyżurny został powiadomiony o znalezieniu niebezpiecznego przedmiotu, najprawdopodobniej niewybuchu, który znajdował się w ogródku kapliczki w rejonie kompleksu leśnego w Żurowej. Na miejsce został skierowany zespół minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy policji. Funkcjonariusze określili znalezisko jako granat moździerzowy, najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej, który był mocno skorodowany.

– Miejsce zostało zabezpieczone przez policjantów z Komisariatu Policji w Tuchowie. Nie było konieczności ewakuacji mieszkańców, z uwagi na znaczne oddalenie niebezpiecznego znaleziska od najbliższych zabudowań.

– relacjonuje policja.

Powiadomiono żołnierzy Wojska Polskiego z Rzeszowa. Na następny dzień saperzy z 21 Batalionu przyjechali zneutralizować zagrożenie. Granat został wywieziony i zostanie zneutralizowany na poligonie.

Policja ponawia apel do mieszkańców regionu tarnowskiego o właściwym zachowaniu przy znalezieniu takich niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszego obowiązku należy jedynie oznaczenie takiego miejsca, a następnie powiadomienie dyżurnego jednostki policji, który skieruje tam policjantów.

Inf./Fot.: KMP Tarnów

Tarnów - najnowsze informacje