środa, 22 listopada 2023 13:05

W Podłężu powstanie nowy dom kultury. Gmina pozyskała na niego dotację

Autor Marzena Gitler
W Podłężu powstanie nowy dom kultury. Gmina pozyskała na niego dotację

Burmistrz Niepołomic Roman Ptak podpisał umowę z firmą Samson sp. z o.o. na budowę Domu Kultury „Senior”. Nowy budynek powstanie przy Park&Ride w Podłężu.

W Podłężu powstanie nowy dom kultury. Dom kultury "Senior" znajdzie swoją siedzibę w nowo budowanym budynku. Parterowy budynek z nieużytkowym poddaszem będzie 807 m3 kubatury i dwuspadowy dach, pokryty dachówką. Na parterze znajdą się przystosowane dla osób niepełnosprawnych (bez barier architektonicznych) pomieszczenia o łącznej powierzchni ok. 116 m2.

W związku z budową obiektu na działce w pobliżu Park&Ride w Podłężu wycięte zostanie jedno drzewo iglaste, ale zaplanowano nasadzenie nowego. Przetarg ogłoszono we wrześniu br., a w październiku wyłoniono wykonawcę, którym została firma Samson sp. z o.o.

Wartość robót budowlanych to 1 107 000 złotych. Na nową inwestycję Gmina Niepołomice otrzymała dofinansowanie Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (o czym będzie przypominać umieszczona na budynku tablica pamiątkowa) za pośrednictwem LGD Powiatu Wieleckiego. Do projektu złożono listę poparcia mieszkańców. 23 października Rada Stowarzyszenia podjęła uchwałę o dofinansowaniu budowy Domu Kultury Senior w Podłężu kwotą 485 278 zł. - Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie inwestycji. Mamy nadzieję na pozytywną decyzję i pełne ukończenie projektu do końca czerwca 2024 roku - poinformował burmistrz Niepołomic, Roman Ptak.

Mam przyjemność ogłosić, że dzisiaj podpisałem umowę z firmą Samson sp. z o.o. na budowę Domu Kultury „Senior” 🏡. Nowy...

Opublikowany przez Roman Ptak - Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice Wtorek, 14 listopada 2023

Warto dodać, że na terenie gminy Niepołomice funkcjonuje już 10 placówek, które prowadzą kluby seniora. Zajęcia w nich odbywają się cyklicznie (najczęściej raz w tygodniu). Oferta jest skierowana do osób powyżej 55 r.ż., zarówno kobiet jak i mężczyzn. Celem zajęć jest tworzenie propozycji aktywnego spędzania czasu wolnego, troska o zdrowie fizyczne i dobre samopoczucie, a także tworzenie warunków do nawiązania nowych lub odświeżenia starych znajomości. W ramach spotkań odbywają się między innymi warsztaty: rękodzieła artystycznego, komputerowe, rozwijające talenty i zainteresowania, spotkania z ciekawymi osobami przy kawie i herbacie, wyjazdy do teatru, kina lub na koncerty, wycieczki krajoznawcze, gimnastyka dla seniora. Udział w zajęciach jest bezpłatny, a prowadzą je profesjonalni instruktorzy.

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka