czwartek, 13 stycznia 2022 13:50

W Tatrach zaginął turysta. TOPR apeluje o pomoc. Udostępniono jego zdjęcie

Autor Katarzyna Jamróz
W Tatrach zaginął turysta. TOPR apeluje o pomoc. Udostępniono jego zdjęcie

W Tatrach Zachodnich od samego rana trwają poszukiwania turysty, który zaginął prawdopodobnie w rejonie Doliny Chochołowskiej.

O zaginięciu mężczyzny poinformowała rodzina. Bliscy zaginionego nie mogli się z nim skontaktować. Mężczyzna po raz ostatni widziany był na czerwonym szlaku, biegnącym wzdłuż granicznej grani Tatr Zachodnich pomiędzy Wołowcem, a Starorobociańskim Wierchem. W akcji poszukiwawczej biorą udział dwie ekipy ratownicze. TOPR z Zakopanego oraz Horska Zachranna Sluzba.

– Osoby, które w dniu wczorajszym tj. środa 12.01 2022. były na Grani Tatr Zachodnich, pomiędzy Rakoniem a Starorobociańskim Wierchem i spotkały samotnego turystę w wieku około 59 lat. proszone są o pilny kontakt z TOPR 182063444

– informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Jak udało się ustalić, poszukiwany to 59-letni Andrzej Śmietana. Na nogach miał raki, prawdopodobnie posiadał przy sobie kijki treningowe. Wszystkie osoby, które wczoraj (12.01) spotkały podobną osobę na grani od Grzesia do Starorobociańskiego Wierchu, proszone są o kontakt z TOPR.

W Tatrach obecnie panują bardzo trudne warunki turystyczne. Wczoraj (12.01) trzy osoby zsunęły się kilkaset metrów z Koziego Wierchu. W ostatnich dniach doszło także do dwóch śmiertelnych wypadków, w których życie straciły cztery osoby. TOPR apeluje o ostrożność i rozsądek.

Inf. Tatromaniak.pl

Fot. Ilustracyjne

Podhale

Podhale - najnowsze informacje