czwartek, 25 lipca 2019 09:02

W Wieliczce powstanie nowa baza LPR

Autor Marzena Gitler
W Wieliczce powstanie nowa baza LPR

W Starostwie Powiatowym w Wieliczce podpisano umowę dotyczącą pozyskania przez Skarb Państwa nieruchomości na potrzeby nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wydarzeniu wziął udział dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Szymon Strzelichowski.

Na mocy zawartej umowy Skarb Państwa – w drodze zamiany – nabył nieruchomości gminy Wieliczka (położone w Kokotowie) mające stanowić nową bazę LPR. Przedmiotem umowy ze strony Skarbu Państwa są nieruchomości w większości pozostające obecnie w użytkowaniu wieczystym gminy Wieliczka. Ponadto Skarb Państwa wesprze gminę w realizacji nowej przeprawy mostowej przez rzekę Serafa, która będzie służyć zarówno bazie LPR, jak i innym podmiotom na tym terenie.

W pracach nad wytypowaniem nieruchomości gminy Wieliczka, mogących stanowić miejsce pod budowę nowej bazy LPR, uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, LPR, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Starostwa Powiatowego w Wieliczce oraz Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie bazy operacyjnej LPR, prowadzona jest inwestycja na zlecenie Sił Zbrojnych RP. Dlatego też konieczne były działania służące wskazaniu nowej lokalizacji bazy LPR.

inf. i foto: UW w Krakowie

Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje