poniedziałek, 26 czerwca 2023 14:46

W Wieliczce wręczono nagrody dla najlepszych uczniów [FOTO]

Autor Marzena Gitler
W Wieliczce wręczono nagrody dla najlepszych uczniów [FOTO]

W wielickim Magistracie 22 czerwca odbyła się doroczna uroczystość, podczas której uhonorowano uczniów szkół podstawowych z Miasta i Gminy Wieliczka, którzy osiągnęli znakomite wyniki w nauce w roku szkolnym 2022/2023.

Uczniom tradycyjnie towarzyszyli najbliżsi, a także wychowawcy oraz dyrektorzy szkół.

Listy gratulacyjne wyróżnionym uczniom wręczył Burmistrz Wieliczki Artur Kozioł, składając z tej okazji życzenia, a także przekazując podziękowania dla rodziców, wychowawców oraz nauczycieli za wspieranie młodych ludzi w rozwijaniu pasji i tworzeniu jak najlepszych warunków do rozwoju talentów.

Listy gratulacyjne otrzymali: Magdalena Maria Sykała - Szkoła Podstawowa nr 1, Łucja Broniewicz - Szkoła Podstawowa nr 2, Mateusz Wierzbowski - Szkoła Podstawowa nr 3, Filip Ziajka - Szkoła Podstawowa nr 4, Cezary Chudaszek - Szkoła Podstawowa w Byszycach, Mateusz Kowal - Szkoła Podstawowa w Golkowicach, Aleksandra Kos - Szkoła Podstawowa w Gorzkowie, Maria Bielecka - Szkoła Podstawowa w Grabiu, Julia Grzybek - Szkoła Podstawowa w Grajowie, Emilia Synowiec - Szkoła Podstawowa w Janowicach, Wojciech Hrynkiewicz - Sudnik - Szkoła Podstawowa w Koźmicach Wielkich, Krystian Kierzyk - Szkoła Podstawowa w Mietniowie, Wiktor Stawarczyk - Szkoła Podstawowa w Podstolicach, Zuzanna Klupa - Szkoła Podstawowa w Raciborsku, Weronika Majerska - Szkoła Podstawowa w Sierczy, Paweł Rafał Frejek - Szkoła Podstawowa w Sygneczowie, Jakub Stafiński - Szkoła Podstawowa w Śledziejowicach, Milena Pikula - Szkoła Podstawowa w Węgrzcach Wielkich, Dobrosława Zając – Szkoła Muzyczna w Wieliczce I stopnia, Antoni Trześniewski - Szkoła Muzyczna w Wieliczce II stopnia, Franciszek Rygielski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori School, Apolonia Socha – Prywatna Szkoła Podstawowa „Macierzanka”.

Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili młodzi artyści z Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce: Dobrosława Zając, Antoni Trześniewski oraz rodzeństwo w duecie Karol i Barbara Michalik.

W spotkaniu honorującym najlepszych uczniów udział wzięły Agnieszka Szczepaniak zastępca Burmistrza ds. Społecznych, Anna Całka dyrektor Wydziału Szkół i Przedszkoli oraz Małgorzata Krasoń Przewodnicząca Komisji Oświaty.

Wyróżnienia przyznawane są od 2011 roku na podstawie uchwały Rady Miejskiej, zainicjowanej przez Burmistrza Wieliczki, w sprawie Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Gminy Wieliczka im. Jana Pawła II. Zgodnie z Regulaminem coroczne wyróżnienie otrzymuje uczeń, który pobiera naukę na terenie Gminy Wieliczka, aktywnie uczestniczy w życiu społeczności szkolnej lub działa na rzecz innych uczniów i osób (w szczególności: w samorządzie uczniowskim, wolontariacie, harcerstwie i innych), osiąga wysokie wyniki w nauce, zwycięża lub zajmuje premiowane miejsca w konkursach edukacyjnych lub artystycznych oraz został wytypowany do wyróżnienia przez radę pedagogiczną szkoły.

Wniosek o przyznanie wyróżnienia dla uczniów po zakończeniu klasyfikacji składa dyrektor szkoły do Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka.

inf. i fot. UMiG Wieliczka

Wieliczka - najnowsze informacje

Rozrywka