środa, 11 maja 2022 11:00

Wadowice. Będzie nowy ogród w centrum miasta

Autor Katarzyna Jamróz
Wadowice. Będzie nowy ogród w centrum miasta

Ukryty w zaciszu ulicy Kościelnej, otoczony zabytkowym murem ogród przy Muzeum Miejskim zyska nowe oblicze. Podpisana początkiem maja umowa z firmą Hydrobetam z Krakowa o wartości 92 tysięcy złotych na zaprojektowanie Ogrodu Pielgrzyma ma sprawić, że ta zielona lecz zaniedbana oaza w centrum miasta stanie się wielofunkcyjną przestrzenią i dodatkową atrakcją na turystycznej mapie Wadowic.

Zakres rzeczowy projektu obejmuje budowę zadaszonego obiektu z altaną, ogrodem zimowym, toaletami i kasami do sprzedaży biletów do muzeum. Wokół budynku powstaną miejsca odpoczynku dla pielgrzymów, przechowalnia bagażu, mini plac zabaw z ogrodem sensorycznym dla dzieci, a nawet mała scena na poczet przyszłych wydarzeń i koncertów. W planach jest również remont istniejących schodów, zabytkowego muru i chodników, zagospodarowanie terenów zielonych, modernizacja oświetlenia oraz wykonanie monitoringu całego ogrodu.

– Projekt techniczny wraz z wszelkimi pozwoleniami budowlanymi ma być gotowy na koniec grudnia, więc sama inwestycja może zostać zrealizowana już w przyszłym roku

– informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Inf./Fot.: UM Wadowice

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje