piątek, 10 stycznia 2020 12:40

Wadowice. Mała miejska biblioteka do likwidacji

Autor Katarzyna Domagała
Wadowice. Mała miejska biblioteka do likwidacji

Rada Miejska zdecydowała, że zlikwiduje filię Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Sienkiewicza. Powód? Chcą zwiększyć oszczędności w kasie miejskiej

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej do 31 lipca tego roku ma zakończyć się cała procedura zamykania Filii nr 2 Wadowickiej Biblioteki Publicznej. Uchwałę przegłosowano jednomyślnie, nikt się nie sprzeciwił.

Mała biblioteka przy ulicy Sienkiewicza działa od kilkudziesięciu lat. Po zamknięciu jej zbiory zostaną przeniesione do głównego gmachu Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Legionów. Burmistrz Wadowic i radni szukając oszczędności w budżecie uznali, że dalsze istnienie filii przy ulicy Sienkiewicza jest bezcelowe.

Pomieszczenia zajmowane dotychczas przez bibliotekę zostaną przekazane Wadowickiemu Centrum Kultury. Już w tej chwili WCK brakuje pomieszczeń na organizowanie zajęć w ramach swojej działalności.

Decyzję o likwidacji filii biblioteki podjęto w związku z zamiarem przekazania dotychczasowo wykorzystywanych pomieszczeń na potrzeby Wadowickiego Centrum Kultury. Nowa siedziba Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Legionów 1 w Wadowicach oddalona jest od Filii nr 2 WBP o kilka minut spacerem, tym samym nie ulegnie zmianie dostępność do zbiorów bibliotecznych dla mieszkańców - czytamy w uzasadnieniu uchwały Rady Miejskej.

Info: Uchwała Rady Miejskiej w Wadowicach

Wadowice - najnowsze informacje