piątek, 1 października 2021 09:32

Wadowice podziękowały jej za 26 lat pracy!

Autor Mirosław Haładyj
Wadowice podziękowały jej za 26 lat pracy!

Bożena Flasz odeszła na emeryturę. Skarbniczka gminy, która swoją funkcję pełniła od przeszło 26 lat, została oficjalnie pożegnana przez Radę Miejską oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Wadowicach.

Skarbnik, zgodnie z obowiązującą procedurą, musiała zostać oficjalnie odwołana ze stanowiska przez Radę Miejską w Wadowicach. Miało to miejsce w środę, 29 września, podczas sesji zwyczajnej. Burmistrz Bartosz Kaliński wraz z radnymi skorzystali z okazji i podziękowali Pani Bożenie Flasz za długoletnią udaną współpracę, jej oddanie sprawom gminy, profesjonalizm, fachowość i wieloletnie trzymanie pieczy nad gminną kasą.

Jednocześnie radni wybrali nowego skarbnika gminy. W głosowaniu jednogłośnie powołali na stanowisko osobę od lat związaną z Urzędem Miejskim w Wadowicach.

Kinga Gurdek pracuje dla naszej gminy już od 27 lat. Z wykształcenia jest ekonomistką, ukończyła krakowską Akademię Ekonomiczną na specjalizacji rachunkowość. Cała jej ścieżka zawodowa związana jest właśnie z Urzędem Miejskim, gdzie początkowo pracowała w wydziale podatkowym, następnie edukacyjnym, a na końcu finansowym, od roku 2001 pełniąc funkcję jego Kierownika. Dla Rady Miejskiej wybór był więc naturalny i oczywisty. Nowo powołana skarbniczka mówiła podczas sesji:

-Mam nadzieję, że moje wieloletnie doświadczenie w finansach pomoże mi w pełnieniu tej funkcję. Liczę na współpracę z radnymi. Pani Bożenka tak jak mówiła, zostawia finanse w dobrej formie i mam nadzieję, że uda mi się to kontynuować.

Po zakończonej sesji pracownicy Magistratu przygotowali dla odchodzącej skarbnik pożegnanie. Były kwiaty, prezenty i podziękowania z gromkimi brawami od wszystkich urzędników i burmistrza.

Wadowice

Wadowice - najnowsze informacje