środa, 10 marca 2021 12:59

Wadowice. Znakomita akcja mieszkańców Kalwarii. W parę dni zebrali na chorych bliźniaków

Autor Norbert Kwiatkowski
Wadowice. Znakomita akcja mieszkańców Kalwarii. W parę dni zebrali na chorych bliźniaków

To się nazywa motywacja! Zaledwie kilku dni potrzebowali mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej do zebrania całego pojemnika na nakrętki w kształcie czerwonego Serca. Dochód ze sprzedaży zebranych nakrętek trafi do bliźniaków Marysi i Olusia z Podolan.

W akcje pomocy dla bliźniaków już wcześniej angażował się samorząd kalwaryjski i mieszkańcy gminy. - Marysia i Oluś są cudnym rodzeństwem, wcześniakami które przyszły na świat już w 27. tygodniu ciąży jako małe okruszki, ważyły 595 g – Marysia – i 1095 g –Oluś. - wspomniał Tomasz Baluś z referatu Promocji Urzędu Miasta

Dzieci dzielnie walczą o każdy dzień swojego dzieciństwa, a nie jest to łatwe, bo tak wczesne pojawienie się na świecie naraziło oboje na poważne powikłania, wymagają stałej opieki i wielu kosztownych operacji by mogły normalnie funkcjonować w przyszłości.

Pojemnik na nakrętki pojawił się w centrum miasta kilka dni temu. Poza wartością wizualną w postaci serduszka, może kapitalnie przyczyniać się do pomocy potrzebującym.

Z tak szlachetną pomocą ze strony mieszkańców - pozostaje wierzyć, że cała historia zakończy się szczęśliwie, a rodzeństwo będzie mogło cieszyć się życiem.

Info oraz foto: Twitter/Kalwaria Zebrzydowska

Małopolska - najnowsze informacje