czwartek, 17 listopada 2022 15:11

Wakacje na Karaibach - którą wyspę wybrać?

Autor Artykuł sponsorowany
Wakacje na Karaibach - którą wyspę wybrać?

Wakacje na Karaibach to jedno z marzeń, które z pewnością skrycie posiada dosłownie każdy z nas. Archipelag Wysp Karaibskich to przede wszystkim 365 dni słońca i rajskie plaże. Wobec tego sława tych rozsianych na wodzie wysp i wysepek z roku na rok staje się coraz większa. Biura podróży również coraz chętniej przygotowują nowe i niezwykle atrakcyjne oferty, jednak przeciętny turysta może się zastanawiać, na którą z wysp w rzeczywistości warto postawić. Wobec tego, jeśli marzą się nam wczasy na Karaibach, to na którą z wysp warto się udać?

Gościnna Jamajka - idealny wybór dla miłośników słońca i spokoju

Jeśli doskonale wiemy, że nasze wymarzone wakacje muszą upłynąć w wyjątkowo relaksującej atmosferze, to możemy skusić się na to, by skorzystać z oferty wyjazdu na wyspę słońca, czyli malowniczą Jamajkę. Nie da się bowiem ukryć, że klimat i atmosfera tej wyspy sprzyja błogiemu wypoczynkowi w niesamowitych okolicznościach przyrody! Jamajka to również wyspa niezwykle gościnna. Miejscowi są tak przyzwyczajeni do obecności turystów, że traktują ich jak "swoich" i chętnie dzielą się opowieściami i smakołykami, które sami przygotowują. Dodatkowo to, co może nas jeszcze zachwycić podczas pobytu na Jamajce to jej rajskie plaże. Przy nich znajdziemy najlepsze hotele na Karaibach, ale także i przyrodę, która skutecznie opiera się masowej turystyce. Jeśli więc interesują nas spokojne i sielskie wakacje na Karaibach , to Jamajka czeka właśnie na nas!

Grenada - najbardziej zielona wyspa na Karaibach idealna na wakacje w otoczeniu przyrody

Kolejną wyspą, na którą warto zwrócić uwagę w momencie, kiedy planujemy swoje wczasy na Karaibach jest Grenada. Można spotkać się z tym, że turyści nazywają ją "najbardziej zieloną wyspą na Karaibach" albo także i "wyspą korzenną". Oba te określenia znajdują oczywiście potwierdzenie w rzeczywistości. Grenada nie jest popularna wśród turystów, a przyroda na tej wyspie żyje swoim rytmem. Można więc tam wypocząć w otoczeniu egzotycznej roślinności i błogiego spokoju. Faktem jest, że najlepsze noclegi na Karaibach nie są domeną Grenady, jednak znajdziemy tam przytulne hotele i pensjonaty. Co więcej, Grenada słynie z produkcji przypraw korzennych, a ich fabryki są otwarte dla turystów, więc może to stanowić dodatkowe urozmaicenie, jeśli zdecydujemy się spędzić wczasy na Karaibach na Grenadzie.

Aruba- wakacje na Karaibach dla tych, co kochają różnorodność

Jeśli cenimy sobie zróżnicowanie i prawdziwe pomieszanie kultur, to Aruba- najmniejsza karaibska wyspa, będzie dla nas idealnym kierunkiem podróży. Znajdziemy tam najlepsze hotele na Karaibach, ale także i miejsca całkowicie pozbawione turystów. Co jest jednak najbardziej fascynujące to sam fakt, że Arubę zamieszkuje ponad 90 odmiennych grup etnicznych. Te różnorodności łatwo dostrzec w kuchni, zabudowaniach i zwyczajach mieszkańców. Jeśli więc stawiamy na różnorodność i chcemy doświadczyć więcej, to Aruba została stworzona właśnie dla nas!

Barbados- miejsce idealne na wakacje dla imprezowiczów

Wczasy na Karaibach mogą upłynąć pod znakiem największych i najgłośniejszych imprez, jeśli wybierzmy Barbados! To właśnie tam czekają na nas prestiżowe noclegi na Karaibach i słynne kluby nocne, w których bawiła się sama Rihanna! Barbados jest jedną z najsłynniejszych wysp w całym karaibskim archipelagu i będzie to idealne miejsce dla wszystkich turystów, którzy po prostu chcą się rozerwać i skorzystać z niezapomnianych imprez na plaży. Oczywiście Barbados ma także swoją drugą stronę. Znajdziemy tam rajskie plaże i wiele zabytków, więc taka podróż może być dla nas sposobem na niezapomniane wakacje na Karaibach.

Archipelag Bahamów- wczasy na Karaibach dla miłośników sportów wodnych

Jeśli doskonale wiemy, że nasze wakacje na Karaibach mają nam upłynąć w sposób aktywny, wówczas wybierzmy malownicze Bahamy! Ten archipelag liczy sobie ponad 700 wysp, jednak zamieszkanych jest tylko kilka z nich. Czeka tam na nas wiele atrakcji jak np. największe akwarium na świecie czy egzotyczne ZOO. Nie brakuje tu również kasyn i innych atrakcji. Niemniej jednak Bahamy to raj dla miłośników surfowania, nart wodnych, a także nurkowania i snorkelingu. Jeśli więc marzą się nam najlepsze hotele na Karaibach i aktywne wakacje, to Bahamy będą kierunkiem dla nas!

Wakacje na Antigua dla amatorów piaszczystego wybrzeża

Rajskie plaże, które tak często podziwiamy na widokówkach, najprawdopodobniej znajdują się na Karaibach, a dokładniej na rajskiej wyspie jaką jest Antigua! Wczasy na Karaibach na tej wyspie z pewnością podbiją serca każdego, każdego, kto kocha piaszczyste i rozległe wybrzeża. Na wyspie jaką jest Antigua znajdziemy aż 365 plaż, które są maksymalnie różnorodne i po prostu piękne. Można na nich korzystać ze słońca, zażywać kąpieli w basenie morskim, a także poświecić się nurkowaniu i innym sportom wodnym. Przy plażach Antiguy znajdziemy najlepsze noclegi na Karaibach i wiele klubów nocnych i dyskotek. Jeśli więc chcemy, by wakacje na Karaibach pozwoliły nam na złocistą opaleniznę, to Antigua będzie rozwiązaniem dla nas!

Turystyka

Turystyka - najnowsze informacje